Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Silver (PC)

Silver PC

Silver to wyprodukowana przez brytyjski oddział deweloperski firmy Infogrames gra cRPG z akcją osadzoną w pełnym magii, fantastycznym uniwersum. Gracz kieruje poczynaniami Davida - mieszkańca małej wioski, którego ukochana została uprowadzona przez złego czarnoksiężnika Jarraha.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Silver (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2października1999

Silver to europejskie RPG akcji wzorowane na japońskiej mandze i anime. Za produkcję odpowiada firma Infogrames, jednak na rynku znajduje się także edycja dedykowana konsoli Dreamcast. Wersja ta, stworzona przez zespół Spiral House, trafiła na rynek blisko rok po wydaniu tytułu na komputerach PC.

Zły, niegodziwy i skorumpowany czarodziej Silver władający regionem o nazwie Jarrah, porywa z pewnej wioski wszystkie kobiety w ramach paktu z bogiem Apocalypse. Tylko jeden człowiek o imieniu David, którego żona również została porwana, może go powstrzymać. Musi jednak znaleźć potężnych sprzymierzeńców, nauczyć się posługiwać mieczem oraz przyswoić tajniki magii.

Rozgrywka przypomina połączenie tradycyjnej zachodniej gry RPG z jej japońskim odpowiednikiem. Podczas zabawy poruszamy się więc po rozbudowanych lokacjach, wykonujemy misje główne i poboczne, a także walczymy. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z bohaterów swojej drużyny, podczas gdy pozostali członkowie są sterowani przez sztuczną inteligencję.

Akcja Silver rozgrywa się w dziewięciu lokacjach na kilku wyspach, rozmieszczonych w okolicach krainy Jarrah. Podczas przygody gracz zwiedzi więc pełne bujnej roślinności Haven, mroczne miasto znajdujące się na terenach Rain, zaśnieżone tereny Winter, podwodną katedrę Spires czy też pałac Silvera znajdujący się w Metalon.

Podczas przygody spotkamy wiele postaci, które są nastawione do naszego bohatera zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Najważniejszymi z nich są: dziadek Davida, Silver (główny przeciwnik), Duke (przywódca rebeliantów), Glass i Fuge (córka i syn Silvera).

Oprawa graficzna stanowi połączenie statycznych, pre-renderowanych pomieszczeń, po których poruszają się trójwymiarowe postacie, inspirowane japońską sztuką mangi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Silver

12+

Wymagania sprzętowe Silver

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300 Mhz, 64 MB RAM

Silver i Desperados - Nordic Games nabyło prawa do obu marek
Silver i Desperados - Nordic Games nabyło prawa do obu marek

wiadomość24 czerwca 2013

Silver, gra z 1999 roku, a także seria Desperados, której ostatnia część ukazała się w 2006 roku, być może doczekają się kolejnych odsłon, gdyż koncern Nordic Games wykupił od firmy Atari prawa do obu marek.