Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Silver (PC)
OkładkaSilver (PC)

Silver PC

Silver to wyprodukowana przez brytyjski oddział deweloperski firmy Infogrames gra cRPG z akcją osadzoną w pełnym magii, fantastycznym uniwersum. Gracz kieruje poczynaniami Davida - mieszkańca małej wioski, którego ukochana została uprowadzona przez złego czarnoksiężnika Jarraha.

RPG | klasyczne RPG

Silver Premiera PC

2października1999

producent: Infogrames UK wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Silver to europejskie RPG akcji wzorowane na japońskiej mandze i anime. Za produkcję odpowiada firma Infogrames, jednak na rynku znajduje się także edycja dedykowana konsoli Dreamcast. Wersja ta, stworzona przez zespół Spiral House, trafiła na rynek blisko rok po wydaniu tytułu na komputerach PC.

Zły, niegodziwy i skorumpowany czarodziej Silver władający regionem o nazwie Jarrah, porywa z pewnej wioski wszystkie kobiety w ramach paktu z bogiem Apocalypse. Tylko jeden człowiek o imieniu David, którego żona również została porwana, może go powstrzymać. Musi jednak znaleźć potężnych sprzymierzeńców, nauczyć się posługiwać mieczem oraz przyswoić tajniki magii.

Rozgrywka przypomina połączenie tradycyjnej zachodniej gry RPG z jej japońskim odpowiednikiem. Podczas zabawy poruszamy się więc po rozbudowanych lokacjach, wykonujemy misje główne i poboczne, a także walczymy. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z bohaterów swojej drużyny, podczas gdy pozostali członkowie są sterowani przez sztuczną inteligencję.

Akcja Silver rozgrywa się w dziewięciu lokacjach na kilku wyspach, rozmieszczonych w okolicach krainy Jarrah. Podczas przygody gracz zwiedzi więc pełne bujnej roślinności Haven, mroczne miasto znajdujące się na terenach Rain, zaśnieżone tereny Winter, podwodną katedrę Spires czy też pałac Silvera znajdujący się w Metalon.

Podczas przygody spotkamy wiele postaci, które są nastawione do naszego bohatera zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Najważniejszymi z nich są: dziadek Davida, Silver (główny przeciwnik), Duke (przywódca rebeliantów), Glass i Fuge (córka i syn Silvera).

Oprawa graficzna stanowi połączenie statycznych, pre-renderowanych pomieszczeń, po których poruszają się trójwymiarowe postacie, inspirowane japońską sztuką mangi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Silver: 12+

Silver Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 64 MB RAM