Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2013, 18:43

autor: Góral

Silver i Desperados - Nordic Games nabyło prawa do obu marek

Silver, gra z 1999 roku, a także seria Desperados, której ostatnia część ukazała się w 2006 roku, być może doczekają się kolejnych odsłon, gdyż koncern Nordic Games wykupił od firmy Atari prawa do obu marek.

Firma Nordic Games poinformowała dziś, że nabyła prawa do dwóch marek - Desperados i Silver. Oba tytuły już dawno temu odeszły w zapomnienie, ale teraz pojawiło się światełko w tunelu i wydaje się, że wydawca przywróci je do życia.

Firma Nordic Games ustrzeliła dwie licencje. - Silver i Desperados - Nordic Games nabyło prawa do obu marek - wiadomość - 2013-06-24
Firma Nordic Games ustrzeliła dwie licencje.

Niestety poza samym faktem nabycia od firmy Atari praw do tych dwóch marek, nie ujawniono niczego więcej. Można jednak podejrzewać, że obie gry powrócą w tej czy innej formie. Świadczy o tym chociażby fakt, że na forum Nordic Games uruchomiono już oficjalne wątki dotyczące tych projektów. Znajdziecie je tutaj i tutaj. Wyczekujemy z niecierpliwością dalszych informacji.

Seria Desperados składa się z dwóch części gier taktycznych, opowiadających o przygodach kowboja Johna Coopera. Desperados: Wanted Dead or Alive zostało wyprodukowane przez studio Spellbound Entertainment i ukazało się na rynku w 2001 roku. Pięć lat później firma Atari wydała kontynuację tej gry, zatytułowaną Desperados 2: Cooper's Revenge.

Silver to RPG akcji z 1999 roku. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC, by kilka miesięcy później dotrzeć również do posiadaczy ostatniej konsoli firmy Sega – Dreamcast. Produkcja posiadała oprawę graficzną, łącząca statyczne pre-renderowane lokacje, po których poruszały się trójwymiarowe postacie, w tym główny bohater inspirowany japońską mangą. Gra została nawet ciepło przyjęta, sprzedając się w nakładzie wynoszącym około 400 tys. egzemplarzy. Niestety nie pokuszono się jednak o stworzenie kontynuacji.