Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Desperados 2: Cooper's Revenge (PC)

Desperados 2: Cooper's Revenge PC

Kontynuacja osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu taktycznej strategii Desperados: Wanted Dead or Alive z 2001 roku.

Strategiczne | TPP | taktyczne | western | XIX wiek

PC Windows
Okładka Desperados 2: Cooper's Revenge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21kwietnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Desperados 2: Cooper's Revenge to sequel interesującej gry strategicznej pt. Desperados: Wanted Dead or Alive, która w 2001 roku zdobyła sympatię wielu entuzjastów elektronicznej rozrywki. Warstwa fabularna kontynuacji skupia się na postaci względnie prawomyślnego łowcy nagród nazwiskiem John Cooper i prezentuje wydarzenia, nawiązujące do schwytania groźnego przestępcy imieniem Dillon w małej miejscowości niedaleko meksykańskiej granicy. Użytkownik kontroluje zespół maksymalnie sześciu bohaterów w konwencji przypominającej części pierwsze osławionego cyklu Commandos (rzut izometryczny). Jednakże, ponieważ Desperados 2 wykorzystuje całkowicie trójwymiarowy engine graficzny, to istnieje możliwość kierowania poczynaniami herosów z perspektywy trzeciej osoby, w sposób nieco podobny do metody sterowania w produktach z serii Tom Clancy's Splinter Cell i Metal Gear Solid.

Podczas zabawy gracze oglądają grupowe strzelaniny, bójki w barach, brawurowe pościgi konne, rabowania pędzących pociągów i klasyczne westernowe pojedynki z gatunku "w samo południe pomiędzy kościołem i biurem szeryfa". Generalnie program oferuje ćwierć setki głównych epizodów, z których każdy składa się z szeregu misji (np. infiltrowanie określonych budynków i eliminowanie konkretnych ludzi). Wśród zaimplementowanych lokacji figurują m.in. prowincjonalne osiedla, indiańskie wioski, forty wojskowe, przepastne kaniony i upiorne miasta duchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 561 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Gry podobne do Desperados 2: Cooper's Revenge

Klasyfikacja PEGI Desperados 2: Cooper's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Desperados 2: Cooper's Revenge - recenzja gry
Desperados 2: Cooper's Revenge - recenzja gry

Recenzja 31 maja 2006, 12:14

Sanchez jest z kolei typowym rozrabiaką. Postać ta przydaje się między innymi do sprawniejszego ogłuszania przeciwników. Z racji tego, iż jest on silniejszy od pozostałych postaci, atakowane osoby na dłuższy czas zostają ogłuszone. Sanchez potrafi również zastawiać „pułapki” w postaci tequilli, a także sprawnie rzuca kamieniami, ogłuszając w ten sposób bardziej oddalonych oponentów.