Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Desperados 2: Cooper's Revenge (PC)
OkładkaDesperados 2: Cooper's Revenge (PC)

Desperados 2: Cooper's Revenge PC

Kontynuacja osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu taktycznej strategii Desperados: Wanted Dead or Alive z 2001 roku.

Strategiczne | TPP | taktyczne | western | XIX wiek

Desperados 2: Cooper's Revenge Premiera PC

21kwietnia2006

producent: Spellbound Entertainment AG wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Desperados 2: Cooper's Revenge

Hard West

Helldorado

Dead Man's Hand

Desperados 2: Cooper's Revenge to sequel interesującej gry strategicznej pt. Desperados: Wanted Dead or Alive, która w 2001 roku zdobyła sympatię wielu entuzjastów elektronicznej rozrywki. Warstwa fabularna kontynuacji skupia się na postaci względnie prawomyślnego łowcy nagród nazwiskiem John Cooper i prezentuje wydarzenia, nawiązujące do schwytania groźnego przestępcy imieniem Dillon w małej miejscowości niedaleko meksykańskiej granicy. Użytkownik kontroluje zespół maksymalnie sześciu bohaterów w konwencji przypominającej części pierwsze osławionego cyklu Commandos (rzut izometryczny). Jednakże, ponieważ Desperados 2 wykorzystuje całkowicie trójwymiarowy engine graficzny, to istnieje możliwość kierowania poczynaniami herosów z perspektywy trzeciej osoby, w sposób nieco podobny do metody sterowania w produktach z serii Tom Clancy's Splinter Cell i Metal Gear Solid.

Podczas zabawy gracze oglądają grupowe strzelaniny, bójki w barach, brawurowe pościgi konne, rabowania pędzących pociągów i klasyczne westernowe pojedynki z gatunku "w samo południe pomiędzy kościołem i biurem szeryfa". Generalnie program oferuje ćwierć setki głównych epizodów, z których każdy składa się z szeregu misji (np. infiltrowanie określonych budynków i eliminowanie konkretnych ludzi). Wśród zaimplementowanych lokacji figurują m.in. prowincjonalne osiedla, indiańskie wioski, forty wojskowe, przepastne kaniony i upiorne miasta duchów.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 563 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Desperados 2: Cooper's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.