Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wanted Dead or Alive (PC)

Wanted Guns PC

Wanted Dead or Alive

Gra akcji, będąca połączeniem jazdy konnej, cichego prześlizgiwania się oraz dynamicznej strzelanki.

Akcji | TPP

PC Windows
Okładka Wanted Dead or Alive (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11stycznia2003

23lutego2004

pudełko PL

Rok 1852, palące jak ogień słońce Meksyku dawało się mocno we znaki Devlinowi. Jako że okradł swoich kolegów z gangu, zabierając całe ich złoto, w popłochu uciekał ze swoim nabytkiem do Teksasu. Po osiedleniu się na nowym terenie postanowił zostać księdzem. Jednak na nic się zdał kamuflaż – po 10 latach, jego kumple z gangu na czele z nowym hersztem – Santiago Pedrazą (notabene jednym z członków gangu, który w przeszłości okradł Devlin), splądrowali i spalili kościół, będący domem naszego bohatera. Devlin wiedziony wolą zemsty, rusza w pościg za sprawcami tak haniebnego czynu.

Tak przedstawia się pokrótce fabuła tej gry akcji, będącej połączeniem dwóch rodzajów rozrywki: jazdy konnej oraz cichego prześlizgiwania się przez chronione tereny, czasami stosowanego zamiennie z głośnym i szybkim uderzeniem. W ten sposób można zwiedzić kilka znanych okolic, m.in. meksykańskie miasto duchów El Cuervo Perdido, opuszczone kopalnie braci McCrary czy lasy Colorado.

Do dyspozycji gracza oddano szereg śmiercionośnych pistoletów i strzelb. Większość z nich jest autentyczna, jak np. Winchester. Zdarzą się też takie smaczki, jak podwójne rewolwery, meksykański łuk oraz dynamit. Całość akcji została zaprezentowana przy pomocy trójwymiarowego enginu graficznego (widok z perspektywy trzeciej osoby).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19 PLN

Klasyfikacja PEGI Wanted Guns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wanted Guns

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU Intel/AMD 1,0GHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Wanted Guns - recenzja gry
Wanted Guns - recenzja gry

Recenzja 15 marca 2004, 14:38

Zapis stanu gry dokonuje się automatycznie - każdorazowo dopiero w momencie przejścia całej misji. Jest to (wybaczcie brzydkie, acz najlepiej oddające sytuację słowa) głupie i wkurzające. Czasem przejście misji za pierwszym razem wcale nie jest takie łatwe, więc zniechęcony gracz powinien mieć święte prawo wyłączyć grę wtedy, kiedy tylko mu się to spodoba. Producenci uważali inaczej, co odbija się negatywnie na ich produkcie.