Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Alien Nations (PC)

Alien Nations PC

Alien Nations to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie zamieszkałej przez trzy różne nacje: waleczne Amazonki, przebiegłych Sajikisów oraz odważnych Pimmonów.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | 2D | multiplayer

PC Windows
Okładka Alien Nations (PC)

producent: Neo Software

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1999

10lipca1999

pudełko PL

Alien Nations to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie zamieszkałej przez trzy różne nacje. Możemy kierować przeznaczeniem jednej z nich, tj. walecznych Amazonek, przebiegłych Sajikisów lub odważnych Pimmonów. Zadaniem gracza jest stworzenie potężnego królestwa. Aby tego dokonać trzeba wykazać się umiejętnością sprawiedliwych i mądrych rządów, odkrywać nowe lądy i bronić swoich granic. Tylko wtedy mamy szanse doprowadzić nasze państwo do rozkwitu, aby następnie podporządkować sobie pozostałe rasy.

Bardzo ważną rolę odgrywają funkcje dyplomatyczne, jak zawieranie sojuszy, dzięki czemu uchronimy się przed niezapowiedzianą wizytą czy wielostronne umowy handlowe. Nieustannie należy prowadź badania naukowe, które umożliwią nam szybki rozwój państwa i dobrobyt poddanych, co zwiększa nasz potencjał gospodarczy i militarny. Całość wykonana jest w grafice 3D z możliwością wielostopniowego, płynnego powiększania widoku na teren rozgrywki. Mamy możliwość wyboru między rozgrywaniem całej kampanii lub pojedynczych misji oraz gry w trybie wieloosobowym w sieci LAN.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 570 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Alien Nations

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alien Nations

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D