Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 19:36

autor: Góral

Twórcy Zaginięcia Ethana Cartera pracują nad przygodową grą akcji z otwartym światem

Studio The Astronauts pracuje nad przygodową grą akcji, w której trafimy do otwartego świata zamieszkiwanego przez ludzi i stworzenia - wynika z ogłoszenia o pracę zamieszczonego przez Adriana Chmielarza.

W serwisie Skillshot.pl pojawiło się ogłoszenie o pracę zamieszczone przez studio The Astronauts, znane z wydanego w 2014 roku Zaginięcia Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter). Deweloperzy poszukują programisty AI, który „ogarnie rozsądne AI na podstawie tego, co oferuje Unreal Engine 4 oraz własnego kodu”. Ciekawsze są jednak pierwsze szczegóły dotyczące nowego projektu ekipy Adriana Chmielarza. Cytując zamieszczone ogłoszenie:

„Robimy nową grę, open world action-adventure. Będzie moc, choć oczywiście nie rzucamy się z motyką na słońce. W każdym razie, jak widać z opisu, tym razem robimy bardziej grę niż eksplorera jak Ethan. Choć nadal będzie w niej nastrój i historia, która ma ciężar, to bez ludzi i stworzeń, które to towarzystwo często chce nas zabić, się nie obejdzie.”

Zaginięcie Ethana Cartera mogło się pochwalić klimatyczną lokacją – liczymy na równie dobrą miejscówkę w nowej grze. - Twórcy Zaginięcia Ethana Cartera pracują nad przygodową grą akcji z otwartym światem - wiadomość - 2015-11-26
Zaginięcie Ethana Cartera mogło się pochwalić klimatyczną lokacją – liczymy na równie dobrą miejscówkę w nowej grze.

Przekładając to na bardziej zrozumiały język - The Astronauts robią przygodową grę akcji, w której trafimy do otwartego świata zamieszkiwanego przez ludzi i bliżej nieokreślone stworzenia. Tym razem deweloperzy położą większy nacisk na rozbudowę rozgrywki, ale wzorem swojego wcześniejszego dzieła, narracja i fabuła będą stanowiły istotny element produkcji.

Na ten moment to wszystko, co wiemy, ale mając w pamięci Zaginięcie Ethana Cartera i inne projekty w których brali udział deweloperzy z The Astronauts (przypominam, że to byli pracownicy People Can Fly, mający na swoim koncie Bulletstorma, Painkillera i Gears of War: Judgment) można oczekiwać co najmniej dobrej produkcji. Czekamy więc na dalsze konkrety.