Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2016, 12:40

autor: Movis

Beyond Good & Evil od dziś do pobrania za darmo

Rozpoczął się kolejny etap jubileuszowej promocji firmy Ubisoft. Za darmo pobrać można przygodowe Beyond Good & Evil w wersji PC. Jeśli przypiszemy grę do swojego konta Uplay, zatrzymamy ją już na zawsze.

W poprzednim tygodniu poinformowaliśmy, że wkrótce gra Beyond Good & Evil w wersji PC dostępna będzie za darmo, w ramach obchodów trzydziestych urodzin firmy Ubisoft. Dziś możliwe jest pobranie tytułu; klasyczną grę przygodową ściągniemy po powiązaniu jej ze swoim kontem na tej stronie, lub bezpośrednio w kliencie Uplay w zakładce „Ubi 30”.

Gra prezentuje unikalny mix typów rozgrywki, przeplatając sekwencje zręcznościowe, akcji oraz skradania się. - Beyond Good & Evil od dziś do pobrania za darmo - wiadomość - 2016-10-12
Gra prezentuje unikalny mix typów rozgrywki, przeplatając sekwencje zręcznościowe, akcji oraz skradania się.

To już piąty z kolei tytuł oddany w ręce graczy w ramach promocji. Francuski koncern w dalszym ciągu sprawia comiesięczne niespodzianki, z których ucieszy się każdy fan. Tytuły bywają dość różnorodne, i choć nie brakuje starszych pozycji jak Prince of Persia: Piaski Czasu, to w ostatnim miesiącu udostępnione zostało dość świeże The Crew. Podobnie jak poprzednio, w połowie przyszłego miesiąca październikowy prezent zastąpiony będzie przez inną produkcję ze stajni Ubisoftu, a ostatni podarek pojawi się w grudniu.

Beyond Good & Evil jest szczególnie warte uwagi ze względu na zeszłotygodniowe potwierdzenie rozpoczęcia prac nad kontynuacją. Początkowo były to jedynie obrazki publikowane na koncie Instagram Michela Ancela (jednego z twórców gry), jednak niedawno Ubisoft oficjalnie potwierdził, że Beyond Good & Evil 2 powstaje. Gra znajduje się w fazie przedprodukcji, więc przyjdzie nam jeszcze poczekać na oficjalne materiały i filmiki z rozgrywki. To idealny czas, by nadrobić zaległości, bądź przypomnieć sobie starą ale jarą jedynkę.

Beyond Good & Evil od dziś do pobrania za darmo - ilustracja #2 Beyond Good & Evil jest jedną z kultowych gier stworzonych przez studio Ubisoft Montpellier, odpowiedzialne także za serię Rayman. W bajecznym świecie inspirowanym połączeniem estetyki japońskiego i europejskiego komiksu przyjdzie nam się wcielić w Jade – reporterkę chcącą rozwikłać tajemnicę stojącą za niedawną inwazją obcych na planetę Hyllis. Choć główny atak został zażegnany, wiele szczegółów wskazuje na sekretny plan rządu, który bohaterka będzie starała się odkryć, współpracując z ruchem oporu IRIS. Podróżując po różnorodnych lokacjach, gracz będzie miał możliwość sfotografować rzadkie okazy fauny i flory, przekradać się wśród czujnych strażników, czy też pokonać paru bossów za pomocą swojego kija do aikido.

Choć wydana w 2003 roku produkcja była jednomyślnie chwalona przez krytyków i zyskała grono oddanych fanów, nie sprzedała się jednak w wystarczającej liczbie egzemplarzy. Od tego czasu wszystkie próby stworzenia kontynuacji pozostawały w strefie planów. Ostatnio jednak zaobserwować można coraz więcej plotek na temat BG&E 2, a sequel znajduje się w początkowych fazach produkcji. Trzeba jednak pamiętać, że to nie pierwszy raz, kiedy Ubisoft wspomina o tworzeniu tej gry.