Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 października 2016, 11:34

autor: Adrian Werner

FIFA Mobile wbiegło na murawy iOS, Google Play i Windows Store

Doczekaliśmy się premiery FIFA Mobile, czyli najnowszej odsłony przebojowej serii piłkarskiej firmy Electronic Arts. Gra ukazała się na systemy iOS, Android i Windows Phone.

Kilka tygodni temu firma Electronic Arts zapowiedziała FIFA Mobile, czyli tegoroczną odsłonę popularnej serii piłkarskiej. Na jej premierę nie musieliśmy długo czekać – produkcja właśnie trafiła do dystrybucji.

Gra oferuje dobrze znane fanom zręcznościowe mecze, z całkiem zaawansowanym silnikiem fizycznym i najwyższym na platformach mobilnych poziomem realizmu. Dzięki oficjalnej licencji FIFA Mobile zawiera 30 lig, 650 drużyn i 17000 zawodników. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami autorzy poprawili oczywiście grafikę i zaktualizowali składy, ale większe zmiany kryją się w zawartości.

Zeszłoroczna odsłona skoncentrowała się wyłącznie na trybie Ultimate Team, w ramach którego gromadziliśmy zawodników do tytułowej drużyny marzeń. Ta opcja powraca, ale towarzyszy jej nowy Attack Mode, przypominający polskie New Star Soccer. Mecze w nim zostają zredukowane do kilkudziesięciosekundowych potyczek, w których ustalamy strategię na spotkanie, a potem przejmujemy kontrolę nad zawodnikiem tylko wtedy, gdy ten ma okazję strzelić gola. Ponadto dodano sieciowe ligi, pełniące rolę analogiczną do gildii, do których możemy dołączać, aby potem rywalizować z innymi tego typu grupami.

Warto na koniec wspomnieć, że produkcja jest następcą zeszłorocznego FIFA 16 Ultimate Team. W przeciwieństwie do dotychczasowej strategii wydawniczej zakładającej wypuszczanie nowej gry co roku, tym razem Electronic Arts na inne plany. FIFA Mobile pomyślane zostało jako usługa, która będzie rozwijana przez kilka lat, a regularne patche mają wprowadzać nowe funkcje oraz aktualizować bazy danych, tak aby nadążały za transferami w świecie piłkarskim. Oczywiście, aby te plany zostały zrealizowane projekt musi okazać się sukcesem. Inaczej zapewne koncepcja zostanie porzucona i twórcy wrócą do poprzedniego modelu.

FIFA Mobile ukazało się w wersjach na systemy iOS, Android i Windows Phone. Na wszystkich tych platformach mobilnych gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

FIFA Mobile w App Store

FIFA Mobile w Google Play

FIFA Mobile w Windows Store