Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 14:35

autor: Renox

Dragon Ball: Xenoverse – do sklepów trafiło 1,5 mln egzemplarzy gry

Firma Bandai Namco Games, wydawca gry Dragon Ball: Xenoverse, ujawniła, że od momentu premiery przypadającej na początek lutego bieżącego roku do sklepów rozesłano 1,5 miliona egzemplarzy wspomnianego tytułu. Dzisiaj też na platformie Steam oraz Xbox Live pojawiło się pierwsze DLC o nazwie Dragon Ball GT Pack 1.

Do sklepów trafiło 1,5 mln egzemplarzy gry Dragon Ball: Xenoverse. - Dragon Ball: Xenoverse – do sklepów trafiło 1,5 mln egzemplarzy gry - wiadomość - 2015-03-17
Do sklepów trafiło 1,5 mln egzemplarzy gry Dragon Ball: Xenoverse.

Dragon Ball: Xenoverse to najnowsza odsłona cyklu bijatyk tworzonych na zlecenie firmy Bandai Namco, która zadebiutowała na światowym rynku na początku ubiegłego miesiąca w wersji PC oraz na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Mimo stosunkowo mieszanych opinii w serwisach branżowych, tytuł zdaje się cieszyć niemałą popularnością wśród graczy. Firma Bandai Namco Games ujawniła, że od momentu premiery do sklepów wysłano 1,5 milionów egzemplarzy omawianego tytułu. Nie oznacza to oczywiście, że właśnie tak dużo kopii znalazło się w rękach potencjalnych odbiorców. Ta spora suma bezsprzecznie świadczy jednak o sporym popycie zgłaszanym przez fanów mordobić w uniwersum kultowego Dragon Ball.

W związku z tą sytuacją w kilku zdaniach wypowiedział się również producent gry, Masayuki Hirano. Podziękował on fanom za wsparcie w czasie realizacji całego przedsięwzięcia, jak również wspomniał o podjętym przez deweloperów ryzyku. Dragon Ball: Xenoverse to wszak koncepcja nieco różniąca się od tego, do czego przyczajeni zostali fani cyklu (mamy tutaj chociażby nową strukturę świata czy kilka tajemniczych postaci), co najwyraźniej ostatecznie nie wpłynęło negatywnie na odbiór całości. Hirano wyraził również wdzięczność wobec pomocy ze strony samego Bandai Namco, podkreślając, że w przyszłość producenci zamierzają kontynuować swoją pracę i osiągać kolejne zamierzone cele, a to dla zainteresowanych cyklem może okazać się dosyć atrakcyjną informacją.

Na sam koniec warto również wspomnieć o premierze pierwszego dodatku DLC zatytułowanego Dragon Ball GT Pack 1, który oferuje między innymi trzy nowe grywalne postacie, dodatkowe kostiumy, akcesoria czy specjalne sekwencje ruchów. Rozszerzenie to, wycenione na 10 dolarów, zadebiutowało dzisiaj na platformie Steam oraz Xbox Live, a jutro pojawi się także w europejskim PlayStation Network.