Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2014, 12:09

autor: Góral

Dragon Ball: Xenoverse ukaże się na PC-tach

Fani marki Dragon Ball grający na PC-tach do tej pory byli pomijani przez firmę Namco Bandai. Sytuacja jednak ulegnie zmianie w przyszłym roku, kiedy to na rynku zadebiutuje Dragon Ball: Xenoverse. Od dłuższego czasu wiadomo było, że tytuł ukaże się na konsolach, jednak wydawca ujawnił, że projekt trafi także do sklepu Steam.

Firma Namco Bandai poinformowała na Facebooku, że gra Dragon Ball: Xenoverse ukaże się w przyszłym roku nie tylko na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, ale także na komputerach osobistych (Steam). Jest to więc kolejna bijatyka ze stajni japońskiego koncernu oparta na słynnej mandze, która zostanie udostępniona użytkownikom PC-tów. Od października 2013 roku fani serii Naruto grający na popularnych „blaszakach” mogą bawić się grą Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst. Od kilku dni dostępne jest także Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, a za kilka miesięcy to samo spotka Dragon Balla, który do tej pory omijał komputery osobiste.

Dragon Ball: Xenoverse w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: Dimps
  • Wydawca: Namco Bandai
  • Platformy sprzętowe: PS4, XONE, PS3, X360, PC
  • Data premiery: 2015 rok

Przy okazji zaprezentowano najnowszy zwiastun Dragon Ball: Xenoverse, przygotowany z okazji targów Tokyo Game Show, przedstawiający założenia fabularne. Historia w nowej odsłonie skupi się na dwóch demonach (Towa i Miira), którzy podróżują w czasie, doprowadzając do porażek Goku i reszty herosów w poszczególnych walkach. Niecny plan wroga stara się udaremnić tajemniczy Future Warrior oraz Trunks z przyszłości.

W kwestii rozgrywki szykuje się powtórka z rozrywki. W związku z tym otrzymamy znany i lubiany gameplay, w którym walki toczą się na sporych rozmiarów arenach, umożliwiających wykonywanie efektownych akcji znanych z mangi i anime.

Dragon Ball: Xenoverse - wśród bohaterów nie zabraknie oczywiście Vegety. - Dragon Ball: Xenoverse ukaże się na PC-tach - wiadomość - 2014-09-21
Dragon Ball: Xenoverse - wśród bohaterów nie zabraknie oczywiście Vegety.

Dragon Ball: Xenoverse ukaże się na PC-tach - ilustracja #2Dragon Ball: Xenoverse to jedna z wielu gier opartych na licencji Dragon Ball. Do tej pory firma Namco Bandai wydała takie tytuły jak Dragon Ball Z: Battle of Z, Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi, Dragon Ball: Raging Blast 2, Dragon Ball Z: Burst Limit czy też Dragon Ball: Revenge of King Piccolo.