Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2014, 11:20

autor: Adrian Werner

Śródziemie: Cień Mordoru - pierwszy filmik z wersji pecetowej i obszerna prezentacja wydania na PlayStation 4

Opublikowano dwa nowe obszerne filmy z gry Śródziemie: Cień Mordoru. Jeden z nich stanowi pierwszy zapis rozgrywki z wydania pecetowego, a drugi to trwająca prawie trzy godziny demonstracja edycji na PlayStation 4.

Firma Warner Bros Interactive udostępniła nowy zapis rozgrywki z projektu Middle-earth: Shadow of Mordor (który w Polsce ukaże się jako Śródziemie: Cień Mordoru), czyli nadchodzącej gry akcji osadzonej w świecie Władcy Pierścieni i tworzonej przez studio Monolith Productions, czyli zespół mający na koncie m.in. serię No One Lives Forever oraz dwie pierwsze odsłony cyklu F.E.A.R. Filmik trwa ponad czterdzieści minut i powstał z okazji zorganizowanej przez korporację Nvidia imprezy Game24. Warto go obejrzeć, gdyż jest to pierwszy materiał video z tego projektu, który pokazuje jak wygląda wersja pecetowa gry. Do tej pory wszystkie prezentacje pochodziły z wydania konsolowego.

Twórcy nie zapomnieli także o graczach konsolowych i w sieci pojawił się również zapis rozgrywki z wydania na PlayStation 4. Ten materiał jest jeszcze bardziej obszerny i trwa prawie trzy godziny.

Przypomnijmy, że gra pozwoli na wcielenie się w Taliona – doświadczonego zwiadowcę, który zostaje zamordowany wraz z rodziną przez popleczników Saurona. Bohatera po śmierci wskrzesza prastary Duch Zemsty i obdarza mocami Upiora, aby umożliwić nieszczęśnikowi odpłacenie swoim opracwom.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Śródziemie: Cień Mordoru stanowić ma dynamiczną grę akcji, która skoncentruje się głównie na toczeniu bitew z hordami za pomocą rozbudowanej mechaniki walk. Mocną stroną projektu ma być moduł sztucznej inteligencji. Sprawi on, że każdy wróg będzie odrębną osobowością, a specjalny system ma śledzić wszystkie decyzje oraz potyczki, a następnie na ich podstawie ukształtuje stosunek nieprzyjaciół do gracza. Sprawi to, że nieprzyjaciele będą pamiętali porażki i wyciągali z nich wnioski.

Middle-earth: Shadow of Mordor zadebiutuje na pecetach 30 września tego roku. Natomiast edycje na konsole Xbox One i PlayStation 4 trafią do Europejskich sklepów 3 października. Kilka tygodni dłużej poczekają posiadacze sprzętów starej generacji, gdyż premierę wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 przełożono na 21 listopada. Warto dodać, że gra zostanie zlokalizowana kinowo na wszystkich platformach docelowych. Za opracowanie polskich napisów odpowiada firma QLOC S.A.

  1. Shadow of Mordor – RPG akcji dla fanów Hobbita i Władcy Pierścieni (zapowiedź)
  2. Oficjalna strona internetowa gry Śródziemie: Cień Mordoru