Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2014, 09:36

autor: Adrian Werner

Resident Evil: Revelations 2 na obszernym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił się trwający prawie siedemnaście minut zapis rozgrywki z Resident Evil: Revelations 2. Jednocześnie wydawca gry wyjaśnił, że seria ma zaspokoić oczekiwania fanów survival horroru, podczas gdy główne odsłony marki skierowane będą do szerszej publiczności, preferującej bardziej dynamiczne produkcje.

Podczas trwającej obecnie tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show firma Capcom udostępniła uczestnikom imprezy grywalne demo Resident Evil: Revelations 2 w wersji na konsolę PlayStation 4. Dzięki temu możemy teraz obejrzeć pierwszy prawdziwy zapis rozgrywki z projektu. Materiał jest w języku japońskim i jego jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, ale całość trwa za to dwadzieścia minut i pozwala wyrobić sobie całkiem dobre zdanie o tym, w jakim kierunku zmierza ta gra. Produkcja powstaje wyraźnie mniejszym nakładem środków, niż główne odsłony serii, ale za, podobnie jak część pierwsza, w zamian za słabszą grafikę otrzymamy cięższy klimat i mechanizmy rozgrywki bardziej wierne tradycjom gatunku survival horroru.

Producent gry Michiteru Okabe udzielił zresztą ciekawego wywiadu, w którym wyjaśnił strategię wydawniczą firmy Capcom odnośnie tej marki. Wydawca chce, aby główne odsłony serii, a wiec Resident Evil 7 i jego następcy, były skierowane do szerokiej publiczności. W rezultacie ich mechanizmy rozgrywki postawią przede wszystkim na dynamiczną akcję. Natomiast Resident Evil: Revelations pomyślano jako cykl dla starszych fanów, którzy pragną bardziej tradycyjnych survival horrów. Takie podejście wydaje się być godne pochwały. Produkcja Resident Evil 6 pochłonęła ogromne środki i kontynuacja będzie zapewne jeszcze droższa. Można więc zrozumieć chęć trafienia do jak największej liczby odbiorców, a to obecnie najłatwiej osiągnąć strzelankom. Równolegle wydawca chce jednak zaspokoić oczekiwania starych miłośników marki oferując im tańszą w produkcji serię poboczną.

W Resident Evil: Revelations 2 zagramy w przyszłym roku. - Resident Evil: Revelations 2 na obszernym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2014-09-22
W Resident Evil: Revelations 2 zagramy w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że główną bohaterką Resident Evil: Revelations 2 będzie Claire Redfield, której w przygodach towarzyszyć ma Moira Burton, czyli córka Barry’ego Burtona. Pierwsza z tych postaci nastawiona będzie na walkę, podczas gdy druga pełnić ma rolę wsparcia. Kampanię będzie można przejść samotnie lub w trybie kooperacji. Fabuła osadzona zostanie między wydarzeniami z piątej i szóstej odsłony głównej serii, a akcja toczyć się ma na terenie zakładu karnego zlokalizowanego na opuszczonej wyspie. Produkcja wpierw zadebiutuje w dystrybucji elektronicznej w formie czterech epizodów i dopiero po publikacji ostatniego ukaże się zbiorcze wydanie pudełkowe.

Resident Evil: Revelations 2 powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku.