Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 września 2014, 12:22

autor: Adrian Werner

Beach Buggy Racing – nadjechała kontynuacja Beach Buggy Blitz

Na systemach iOS i Android zadebiutowała gra wyścigowa Beach Buggy Racing, czyli kontynuacja popularnego Beach Buggy Blitz.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych gier wyścigowych. Studio Vector Unit wypuściło na systemy iOS i Android projekt Beach Buggy Racing, czyli kontynuację udanego Beach Buggy Blitz, które do tej pory zgromadziło 30 mln użytkowników.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie dostępna jest na iOS i Androida, ale twórcy pracują również nad wersjami na Windows Phone i Windows 8.1.

Beach Buggy Racing należy do kategorii określanej mianem wyścigów kartów. Gracze zasiadają za kierownicami małych samochodzików i biorą udział w szeregu zawodów rozgrywanych w scenerii uroczej tropikalnej wyspy. Autorzy przygotowali dwanaście tras, na których możemy rywalizować w jednym z sześciu trybów zabawy.

Model jazdy jest stuprocentowo zręcznościowy i stawia na dynamikę, a nie realizm. Jednocześnie zachowaniem autek na trasach rządzi rozbudowany silnik fizyczny, który umożliwia wykonywanie szalonych akrobacji. Współgra z nim system bonusowych mocy, pozwalających m.in. na teleportacje, podpalanie drogi czy strzelanie kulami ognia.

Twórcy nie zapomnieli także o systemie ulepszania maszyn. Co więcej, gracze nie są ograniczeni do posiadania tylko jednego pojazdu i zamiast tego mogą stworzyć wirtualny garaż pełen różnorodnych modeli, poczynając od potężnych monster trucków aż po łaziki księżycowe. Podobnie potraktowano postacie, pozwalając nam na zgromadzenie własnej drużyny kierowców, wyposażonych w różnorodne umiejętności specjalne.

Autorzy przygotowali dopracowany system sterowania za pomocą ekranów dotykowych, ale zaimplementowali także wsparcie dla padów. Możemy również podłączyć smartfona lub tableta do telewizora i za pomocą mikropłatności odblokować tryb multiplayer pozwalający na zabawę czterem osobom na podzielonym ekranie.