Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 10:11

Wiedźmin 3: Dziki Gon ze statuetką dla gry roku podczas Game Developers Choice Awards

Wiedźmin 3: Dziki Gon z dwiema kolejnymi nagrodami. Podczas Game Developers Choice Awards produkcja polskiego CD Projekt RED została uznana za grę roku i wyróżniona za najlepszą technologię.

Geralt odjeżdża z kolejną nagrodą. W tym przypadku obyło się nawet bez zabijania potworów. - Wiedźmin 3: Dziki Gon ze statuetką dla gry roku podczas Game Developers Choice Awards - wiadomość - 2016-03-17
Geralt odjeżdża z kolejną nagrodą. W tym przypadku obyło się nawet bez zabijania potworów.

Co prawda już za dwa miesiące minie rok od momentu, kiedy Wiedźmin 3: Dziki Gon zawitał na sklepowe półki, jednak nie przeszkadza to produkcji CD Projekt RED w dalszym zbieraniu wszelkiego rodzaju nagród. Podczas konferencji GDC 2016 w San Francisco dzieło polskiego studia zdobyło statuetkę Game Developers Choice Awards dla najlepszej gry ubiegłego roku.

Deweloperzy z CD Projekt RED zostali także nagrodzeni za najlepszą technologię – chodzi oczywiście o autorski silnik REDengine, który odpowiada za imponujący tak rozmiarami, jak i swoim pięknem świat trzeciego Wiedźmina. Warto zauważyć, że Dziki Gon to jedyny wysokobudżetowy tytuł, wyróżniony podczas rozdania Game Developers Choice Awards – zabrakło takich hitów jak Fallout 4, Bloodborne czy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a statuetki wędrowały głównie do gier niezależnych. Aż trzy z nich trafiły w ręce twórców Her Story (za innowację, najlepszą historię oraz najlepszą produkcję na urządzenia przenośne i mobilne), dwie zaś do Moon Studios za Ori and the Blind Forest (za najlepszy debiut oraz styl wizualny). Pełną listę nagród znajdziecie poniżej.

Nagrody Game Developers Choice Awards:

 1. Gra roku: Wiedźmin 3: Dziki Gon
 2. Najlepsza gra na urządzenia przenośne i mobilne: Her Story
 3. Nagroda publiczności: Life is Strange
 4. Nagroda innowacji: Her Story
 5. Najlepszy debiut: Moon Studios za Ori and the Blind Forest
 6. Najlepsza technologia: Wiedźmin 3: Dziki Gon
 7. Najlepszy styl wizualny: Ori and the Blind Forest
 8. Najlepsza oprawa audio: Crypt of the NecroDancer
 9. Najlepszy projekt: Rocket League
 10. Nagroda pioniera: Markus „Notch” Persson
 11. Nagroda ambasadora: Tracy Fullerton
 12. Nagroda za całokształt dokonań: Todd Howard
Przepiękna grafika oraz przejmująca historia przyniosła uznanie także Ori and the Blind Forest. - Wiedźmin 3: Dziki Gon ze statuetką dla gry roku podczas Game Developers Choice Awards - wiadomość - 2016-03-17
Przepiękna grafika oraz przejmująca historia przyniosła uznanie także Ori and the Blind Forest.

Wraz z Game Developers Choice Awards powoli kończą się coroczne nagrody, na których CD Projekt RED mógłby zebrać jakieś trofea (zostały jeszcze chociażby statuetki BAFTA), ale zdobycze studia i tak są imponujące. Wiedźmin 3: Dziki Gon był wyróżniany podczas The Game Awards, gali D.I.C.E., Golden Joystick Awards i wielu innych konferencji oraz festiwali. A przygoda Geralta z Rivii wcale się jeszcze definitywnie nie skończyła – w przeciągu najbliższych miesięcy zadebiutować ma drugi, po świetnie przyjętych Sercach z kamienia, dodatek o tytule Krew i wino.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
 2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania