Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2016, 16:47

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

Wiedźmin 3: Dziki Gon uhonorowany dwiema nagrodami Empiku

Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnia kolejne laury. Tym razem nagrodzony został w corocznym plebiscycie Empiku, zdobywając nagrodę Bestseller Empiku w kategoriach Gra Roku oraz Wydarzenie Roku. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon uhonorowany dwiema nagrodami Empiku - ilustracja #1

Worek z nagrodami dla Wiedźmina 3: Dziki Gon pęcznieje. Tym razem do pokażnej kolekcji wyróżnień dla naszego największego growego towaru eksportowego dołączyły dwa Bestsellery Empiku.

Trzecia cześć przygód Geralta z Rivii była nominowana w dwóch kategoriach i zgarnęła pełną pulę. Okazała się grą roku, pozostawiając w pokonanym polu Dying Light, FIFĘ 16 i dwa dodatki do The Sims 4 Get Together i Get To Work. Mniej oczywiste wydawało się rozstrzygnięcie w kategorii Wydarzenie Roku 2015, ale i tutaj Wiesiek okazał się najlepszy, wyprzedzając między innymi Idę, czyli pierwszą polską produkcję z Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny. Tak oto do wyróżnień ustosunkował się prezes cdp.pl, Michał Gembicki:

Jesteśmy dumni z tego, co udało się osiągnąć grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. To ogromna satysfakcja móc przyczynić się do sukcesu, jaki odniosła fenomenalna gra przygotowana przez naszych przyjaciół z CD PROJEKT RED.

Pozostając w temacie trzeciego Wiedźmina przypominamy, że już wkrótce pojawi się doń drugi dodatek – Krew i wino. Przy okazji plebiscytu Empiku w sklepie cdp.pl obowiązuje też promocja na produkty z uniwersum Wiedźmina.

Bestsellerami Empiku rokrocznie nagradza się filmy, książki, albumy muzyczne oraz czasopisma, które okazały się najpopularniejsze wśród klientów rzeczonej firmy (dodatkowo wybrane zostaje wspomniane Wydarzenie Roku). „Głosem” w plebiscycie jest po prostu pojedynczy zakup danego produktu – zarówno w salonach rozsianych po całej Polsce jak i w internetowym sklepie empik.com.pl. Tegoroczne, 17 już rozdanie nagród Empiku transmitowane było w TVP 2 i TVP Kultura, co może świadczyć o sporej rozpoznawalności owego plebiscytu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon uhonorowany dwiema nagrodami Empiku - ilustracja #2