Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2016, 20:20

autor: Góral

Warren Spector, producent pierwszego System Shocka, pracuje przy trzeciej części

Warren Spector, słynny producent gier komputerowych, znany z takich tytułów jak Wing Commander i Deus Ex, dołączył do OtherSide Entertainment - zespołu tworzącego zapowiedzianą kilka miesięcy temu grę System Shock 3.

W grudniu 2015 roku dowiedzieliśmy się, że studio OtherSide Entertainment pracuje nad grą System Shock 3 – trzecią odsłoną kultowego cyklu pierwszoosobowych gier akcji z elementami RPG, będącą swego rodzaju protoplastą BioShocka. Już sam fakt powstawania tego projektu u niejednego fana wywołał euforię, ale dziś mamy do przekazania kolejne dobre wieści. Do ekipy pracującej nad tym tytułem oraz Underworld Ascendant dołączył Warren Spector. Starsi gracze zapewne kojarzą doskonale tego jegomościa, ale w ramach wyjaśnienia trzeba wspomnieć, że jest to jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów, który w wielkim stopniu przyłożył się do powstania takich klasyków jak Wing Commander, Deus Ex czy też samego System Shocka.

Warren Spector / Źródło: profil Warrena Spectora na Twitterze. - Warren Spector, producent pierwszego System Shocka, pracuje przy trzeciej części - wiadomość - 2016-02-17
Warren Spector / Źródło: profil Warrena Spectora na Twitterze.
System Shock 3 w skrócie:
  • Nowa odsłona kultowej serii pierwszoosobowych gier akcji z elementami RPG
  • Powstaje w studiu OtherSide Entertainment
  • Do prac nad grą dołączył Warren Spector – współtwórca pierwszej części i wielu innych znakomitych produkcji

W ostatnich latach Spector był wykładowcą na uniwersytecie University of Texas at Austin, jednak w końcu zdecydował się wrócić do tworzenia gier i objął posadę dyrektora studia OtherSide Entertainment. Co ciekawe, od dawna współpracuje on z deweloperem, gdyż piastował wcześniej rolę doradcy kreatywnego. Ponadto wraz z Paulem Neurathamem, współtworzył gry z serii Ultima i wspomnianego już System Shocka, co chyba dobrze wróży na przyszłość.

„Praca nad System Shockiem była jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie udało mi się zrobić w mojej karierze. Ciężko jest mi opisać, jak bardzo chcę się podzielić z graczami informacjami na temat tego, co SHODAN robiła od czasu ostatniej gry” – stwierdził Spector.

Cóż, my też się nie możemy doczekać, ale niestety nie wiemy, kiedy System Shock 3 pojawi się na rynku. Tak czy siak, trzymamy kciuki.

Warren Spector, producent pierwszego System Shocka, pracuje przy trzeciej części - ilustracja #2

Warren Spector stworzył sporo produkcji, które dziś uznawane są za absolutne klasyki, ale warto także pamiętać o jego ostatnich projektach – Epic Mickey z 2010 roku i Epic Mickey 2: Siła Dwóch z 2012 roku. O ile pierwszy tytuł uznawany jest za niezłą produkcję, tak dwójka okazała się mocno przeciętna. Miejmy nadzieję, że odpoczynek od gier dobrze zrobił słynnemu twórcy i podoła on ciężkiemu zadaniu, jakim niewątpliwie jest praca nad trzecim System Shockiem.