Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2017, 13:36

Niezła sprzedaż Nintendo Switch. Horizon: Zero Dawn przed The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Top 10 UK (26 lutego - 4 marca)

Horizon: Zero Dawn od Sony i The Legend of Zelda: Breath of the Wild od Nintendo to dwa najważniejsze tytuły, jakie zdobyły sympatię graczy na początku marca. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sprzedaży konsoli Switch na Wyspach Brytyjskich oraz listą przebojów handlu detalicznego tego rejonu geograficznego.

Pierwszy tydzień marca należy uznać za bardzo udany dla graczy. Doczekaliśmy się premier dwóch wyśmienitych tytułów i debiutu nowej konsoli Nintendo, która w samej Wielkiej Brytanii znalazła blisko osiemdziesiąt tysięcy nabywców. Jest to wynik znaczący, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w premierowym tygodniu poprzednia maszyna Nintendo, czyli Wii U, pojawiła się w zaledwie czterdziestu tysiącach wyspiarskich domostw. Z drugiej strony, debiut 3DS-a wyglądał bardziej okazale (sto trzynaście tysięcy egzemplarzy), Xboksa One jeszcze lepiej (sto pięćdziesiąt tysięcy), a najwyższym wynikiem może pochwalić się PlayStation 4 (dwieście pięćdziesiąt tysięcy). Mimo to, serwis gamesindustry.biz informuje, że jedna z dużych sieci sklepów stwierdziła, że to „powrót Nintendo”. Miejmy nadzieję, że tym razem japońska firma powalczy trochę bardziej o środkową Europę, z Polską na czele.

Przejdźmy do listy przebojów. Pomimo fantastycznych ocen i faktu, że prawie każdy nabywca konsoli Nintendo Switch zaopatrzył się także w grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild, nie wystarczyło to na zapewnienie produkcji pozycji lidera. Najchętniej kupowanym tytułem ubiegłego tygodnia okazało się Horizon: Zero Dawn. Ta równie znakomita produkcja na PlayStation 4 uzyskała pierwszeństwo dzięki znacznie bardziej rozbudowanej bazie użytkowników. Na osłodę dla Nintendo pozostaje fakt, że do pierwszej dziesiątki zakwalifikowały się jeszcze dwa „switchowe” tytuły na wyłączność, czyli 1-2-Switch na miejscu czwartym i Super Bomberman R na siódmym.

Wróćmy jeszcze na chwilę do największych przebojów dzisiejszego notowania. Okazuje się bowiem, że Horizon: Zero Dawn jest największą nową marką na PlayStation 4 od czasu debiutu No Man’s Sky, a ponadto najlepiej sprzedającym się tytułem Sony tego roku i najważniejszą premierą od czasu wydania Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Jeżeli chodzi o nowe przygody Linka, to Breath of the Wild lepiej sprzedało się w wersji na Switcha (78% kopii) niż na Wii U (22%). Jest to jednakże dopiero trzeci wynik jeżeli chodzi o gry z tej serii. Większą sprzedażą w pierwszym tygodniu od debiutu mogą bowiem pochwalić się The Legend of Zelda: The Wind Waker na Nintendo GameCube’a i The Legend of Zelda: Twilight Princess na Wii. Notabene, oba te tytuły doczekały się świetnych remasterów na Wii U.

1.

Horizon: Zero Dawn

2.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3.

Grand Theft Auto V

4.

1-2-Switch

5.

For Honor

6.

FIFA 17

7.

Super Bomberman R

8.

Rocket League

9.

Sniper Elite 4

10.

Battlefield 1