Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2016, 14:38

autor: Draug

Wieści ze świata (DiRT Rally, The Division, Hitman, EVE: Valkyrie, Crossout) 6/4/2016

Dziś piszemy o debiucie DiRT Rally na PS4 i XOne (wraz z aktualizacją 1.1 na PC), pełnej liście zmian w patchu 1.1 do The Division, łatce 1.03 do Hitmana, zapowiedzi EVE: Valkyrie na HTC Vive (SteamVR) oraz o starcie zamkniętych beta-testów gry Crossout. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

DiRT Rally – premiera na PS4 i XOne, aktualizacja 1.1 na PC

Po czterech miesiącach opóźnienia względem wersji PC symulator rajdowy DiRT Rally zadebiutował również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jednocześnie użytkownicy edycji na komputery osobiste otrzymali aktualizację 1.1, w której znalazła się cała zawartość przygotowana na okazję konsolowego debiutu gry – kilka nowych samochodów (Peugeot 208 T16 Pikes Peak, Renault 5 Turbo, Renault Alpine A110, Opel Corsa Super 1600, Peugeot 207 S1600, Renault Clio S1600 i rallycrossowe Mini Classic), dodatkowy wariant trasy w trybie Hill Climb, niedostępne wcześniej skórki dla dotychczasowych pojazdów oraz trzymane dotąd w tajemnicy sieciowe narzędzia telemetryczne. W patchu nie zabrakło też wielu poprawek rozgrywki. Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych nowości znajdziecie tutaj.

Tom Clancy’s The Division – pełna lista zmian w patchu 1.1

Ubisoft udostępnił pełną listę zmian, które w Tom Clancy’s The Division wprowadzi patch 1.1 (zaplanowany na 12 kwietnia). Do tych najważniejszych zalicza się wprowadzenie najazdu Falcon Lost, systemu wymieniania się łupami z innymi graczami, czterech nowych zestawów ekwipunku i codziennych zadań (więcej informacji na temat nowej zawartości i niedostępnych wcześniej funkcji znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości). Do tego dochodzi eliminacja dziesiątek błędów oraz modyfikacje rozgrywki w kwestii m.in. przyznawania Kredytów Feniksa, działania systemu rzemiosła i warunków uzyskiwania dostępu do przedmiotów związanych ze Strefami Mroku. Uzupełniono też opcje konfiguracji o kalibrację martwej strefy padów oraz nowe ustawienia skalowania rozdzielczości ekranu i oświetlenia (dwie ostatnie tylko na PC). Ponadto użytkownicy komputerów osobistych otrzymali możliwość zgłaszania nieuczciwych graczy poprzez funkcję /report w czacie. Szczegółową rozpiskę zmian w patchu 1.1 znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (DiRT Rally, The Division, Hitman, EVE: Valkyrie, Crossout) 6/4/2016 - ilustracja #1

Hitman z patchem 1.03

Studio Io-Interactive wypuściło patch 1.03 do Hitmana na komputerach osobistych (na konsolach jest on dostępny już od kilku dni). Łatka wprowadza przede wszystkim 10 nowych wyzwań, zawartych w pakiecie The Vampire Magician Challenge Pack, a także skraca czas ładowania danych, naprawia problemy z obliczaniem wyników do rankingów oraz eliminuje wiele błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Ponadto gra doczekała się ostatnio dwóch nowych wyzwań w trybie Eskalacji, nazwanych The Shapiro Omen i The Ezekiel Paradox.

EVE: Valkyrie wyjdzie też na HTC Vive (SteamVR)

Symulator kosmiczny EVE: Valkyrie był jednym z tytułów startowych gogli VR Oculus Rift, ale nie oznacza to, że był również tytułem ekskluzywnym. Studio CCP Games ujawniło, że wspomniana gra jeszcze w tym roku stanie się dostępna także dla użytkowników debiutującego dzisiaj HTC Vive (SteamVR). Ponadto w nieokreślonej bliżej przyszłości EVE: Valkyrie ma wyjść też na PS4 (PlayStation VR).

Crossout – start zamkniętych beta-testów

Rozpoczęły się zamknięte beta-testy Crossout – opracowywanej przez Gaijin Entertainment (twórców War Thunder) sieciowej gry akcji, w której gracze konstruują rozmaite bojowe pojazdy, a następnie toczą bitwy za ich kierownicami w postapokaliptycznych realiach. Aby wziąć udział w zabawie, trzeba zgłosić się przez formularz na stronie produkcji albo – jeśli ktoś chce mieć gwarantowany dostęp do gry – nabyć jeden z tzw. pakietów wczesnego dostępu (choć docelowo Crossout ma funkcjonować w modelu free-to-play). Od wersji alfa betę odróżnia przede wszystkim nowa mapa, wsparcie dla gogli VR i możliwość budowania Lewiatanów (kontrolowanych przez SI pojazdów do misji PvE).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: