Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Badland 2 (AND)
OkładkaBadland 2 (AND)

Badland 2

Kontynuacja nietuzinkowej gry zręcznościowej studia Frogmind z 2013 roku, która po sukcesie na urządzeniach mobilnych trafiła na wszystkie liczące się platformy sprzętowe.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Badland 2 Premiera

17gru2015

iOS

6wrz2016

AND

producent: Frogmind wydawca: Frogmind Strona oficjalna

Gry podobne do Badland 2

Limbo

World of Goo

Leo's Fortune

Badland 2 to wydana na platformę AND i iOS dwuwymiarowa zręcznościówka. Grę opracowało studio Frogmind, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Mechanika

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Badland 2 to zręcznościówka, w której kontrolujemy podróż stadka latających stworków przez pełne niebezpieczeństw, wrogów i pułapek poziomy. W porównaniu z pierwszą częścią, którą dało się obsługiwać jednym palcem, kontynuacja oferuje pełną swobodę ruchu podczas eksploracji map. Możemy teraz latać we wszystkich kierunkach, a do tego pojawia się także bohater potrafiący turlać się po powierzchniach.

Mechanizmy zabawy są banalnie proste, ale nie przeszkodziło to autorom w opracowaniu bardzo różnorodnych wyzwań, które potrafią solidnie przetestować zarówno zręczność, jak i spryt gracza. W porównaniu z pierwowzorem na mapach pojawiło się wiele nowych elementów, takich jak miotacze ognia, gołoledź, lawa czy niebezpieczne promienie światła.

Tryby gry

Wydane na platformę AND i iOS Badland 2 oferuje obszerną kampanię fabularną oraz sporo opcji multiplayer. Co prawda, nie przewidziano tradycyjnych rozgrywek wieloosobowych, ale możemy konkurować z innymi graczami podczas sieciowych wyzwań, jak i rywalizować z duchami odtwarzającymi ich ruchy.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane jest w zapierającej dech w piersiach dwuwymiarowej oprawie graficznej, stanowiącej wyraźny postęp w porównaniu z wciąż bardzo ładnym pierwowzorem.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Badland 2: 12+

iOS
AND