Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Badland 2 (iOS)
OkładkaBadland 2 (iOS)

Badland 2

Kontynuacja nietuzinkowej gry zręcznościowej studia Frogmind z 2013 roku, która po sukcesie na urządzeniach mobilnych trafiła na wszystkie liczące się platformy sprzętowe.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Badland 2 Premiera

17gru2015

iOS

6wrz2016

AND

producent: Frogmind wydawca: Frogmind Strona oficjalna

Badland 2 to wydana na platformę AND i iOS dwuwymiarowa zręcznościówka. Grę opracowało studio Frogmind, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Mechanika

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Badland 2 to zręcznościówka, w której kontrolujemy podróż stadka latających stworków przez pełne niebezpieczeństw, wrogów i pułapek poziomy. W porównaniu z pierwszą częścią, którą dało się obsługiwać jednym palcem, kontynuacja oferuje pełną swobodę ruchu podczas eksploracji map. Możemy teraz latać we wszystkich kierunkach, a do tego pojawia się także bohater potrafiący turlać się po powierzchniach.

Mechanizmy zabawy są banalnie proste, ale nie przeszkodziło to autorom w opracowaniu bardzo różnorodnych wyzwań, które potrafią solidnie przetestować zarówno zręczność, jak i spryt gracza. W porównaniu z pierwowzorem na mapach pojawiło się wiele nowych elementów, takich jak miotacze ognia, gołoledź, lawa czy niebezpieczne promienie światła.

Tryby gry

Wydane na platformę AND i iOS Badland 2 oferuje obszerną kampanię fabularną oraz sporo opcji multiplayer. Co prawda, nie przewidziano tradycyjnych rozgrywek wieloosobowych, ale możemy konkurować z innymi graczami podczas sieciowych wyzwań, jak i rywalizować z duchami odtwarzającymi ich ruchy.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane jest w zapierającej dech w piersiach dwuwymiarowej oprawie graficznej, stanowiącej wyraźny postęp w porównaniu z wciąż bardzo ładnym pierwowzorem.

Minirecenzja Badland 2 – znakomita kontynuacja znakomitej gry

PLUSY:
  1. Dopracowano wszystkie elementy, które mogły przeszkadzać w pierwszej części;
  2. Lepszy balans, większe możliwości eksploracji i niewidziane wcześniej przeszkody;
  3. Jest to jedna z najładniejszych produkcji dostępnych na urządzeniach mobilnych.
MINUSY:
  1. Brakuje lokalnego multiplayer znanego z pierwszej części.

W 2013 roku na urządzeniach mobilnych ukazała się niecodzienna gra zręcznościowo logiczna Badland, która – co tu dużo pisać – po prostu zamiotła! Tytuł okazał się naprawdę konkretną, ładną oraz wciągającą pozycją i szturmem wkradł się w serca wielu graczy. Pod koniec 2015 roku studio Frogmind postanowiło sprawić fanom wielką niespodziankę i wypuściło w App Store kontynuację. Raczej dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że deweloperzy stanęli na wysokości zadania i gra jest naprawdę świetna, ale…

… ale po kolei. Deweloperzy nie wywrócili formuły znanej z jedynki do góry nogami i rozgrywka w dwójce opiera się na takich samych zasadach, czyli na kontrolowaniu stadka stworków, które trzeba przeprowadzić przez lokacje pełne niebezpieczeństw. Tych pojawiło się kilka nowych odmian, jak np. lasery i miotacze ognia, ale nie oznacza to, ze zabawa jest trudniejsza, gdyż tak naprawdę jest świetnie zbalansowana i bardzo ciężko jest się zdenerwować podczas rozgrywki.

Twórcy pozwolili również na bardziej aktywne zwiedzanie kolejnych lokacji. Stworki poruszają się w prawo, lewo, w górę i w dół, co zachęca do „lizania” ścian i zaglądania w każdy zakamarek. Ponadto czas rozgrywki wydłużany jest również przez tryb online, pozwalający ścigać się z duchami innych graczy, walcząc o jak najlepsze wyniki. Do tego wszystkiego Badland 2 wygląda po prostu świetnie – jest to z pewnością jedna z najładniejszych mobilnych. Krótko pisząc, dostaliśmy grę podobną do pierwszej części, ale bardziej dopracowaną, lepiej zbalansowaną i ładniejszą.

Wady? W zasadzie jedynym większym mankamentem jest brak lokalnego multiplayer, który rządził w jedynce. Gra jest też uboższa pod względem zawartości w stosunku do Badland, ale należy pamiętać, że aktualizacje wprowadzą zapewne sporo nowinek – tak samo jak w przypadku części pierwszej. Nie ma więc nawet sensu zadawać pytania w stylu „warto kupić czy nie?”. Wiadomo, że warto, a jak się jest fanem gier mobilnych to nawet trzeba, bo Badland 2 to maleńkie arcydzieło!

Ostatnia modyfikacja 30 grudnia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Badland 2: 12+

iOS
AND