Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 września 2016, 13:10

autor: Adrian Werner

Badland 2 - przebój studia Frogmind wreszcie trafił na Androida

Dziewięć miesięcy po premierze na iOS-ie doczekaliśmy się wreszcie androidowej wersji gry Badland 2, czyli przebojowej zręcznościówki studia Frogmind.

Użytkownicy iOS-a już od grudnia zeszłego roku cieszą się wyśmienitą zręcznościówką Badland 2, czyli kontynuacją jednej z najbardziej obsypanych nagrodami mobilnych produkcji w historii. Teraz, po dziewięciu miesiącach oczekiwania, do zabawy mogą wreszcie dołączyć użytkownicy urządzeń z systemem Android, gdyż ich wersja właśnie trafiła do dystrybucji w serwisie Google Play.

Badland 2 zbudowane jest na fundamentach pierwszej części, ale jednocześnie oferuje wiele ulepszeń i nowości. Gra jest zręcznościówką, w której musimy przeprowadzać stadko latających stworków przez pełne zagrożeń mapy. O ile jednak w „jedynce” ruch odbywał się automatycznie, a my jedynie na niego wpływaliśmy za pomocą jednego palca, tak w drugiej części dostajemy pełną kontrolę nad ruchem postaci. Możliwe jest teraz latanie we wszystkich kierunkach, a co pewien czas przejmujemy kontrolę także nad bohaterem turlającym się po ziemi.

Gra realizuje przepis idealny dla mobilnych przebojów, czyli jest banalnie łatwa do opanowania, ale jednocześnie przez długi czas się nie nudzi. Zasad rządzące zabawą są proste, ale autorzy co chwilę dorzucają nowe rozwiązania i pomysły, zmuszające nas do zmian w sposobie rozgrywki.

Poza kampanią Badland 2 oferuje także opcję multiplayer, choć niestety zabrakło znanej z pierwowzoru lokalnej rywalizacji. Możemy za to konkurować z innymi graczami podczas sieciowych wyzwań, jak i ścigać się z duchami odtwarzającymi ich ruchy.

Przypomnijmy, że wydania na iOS-a i Androida to jedyne, jakich do tej pory doczekało się Badland 2. Na Google Play gra dostępna jest za darmo. Nie posiada żadnych pasków energii ani wirtualnej waluty i autorzy zarabiają wyłącznie na reklamach, które można usunąć jednorazową opłatą w wysokości ok. 16 złotych.

Badland 2 w Google Play

Badland 2 w App Store

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Badland 2

Badland 2