Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2016, 16:44

autor: Góral

Gears of War 4 ukaże się 11 października

Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Gears of War 4. Produkcja studia The Coalition ukaże się na konsoli Xbox One 11 października bieżącego roku. Natomiast w tym miesiącu odbędą się beta-testy.

Firma Microsoft, wydawca strzelanki Gears of War 4, ujawniła datę premiery wyczekiwanej przez posiadaczy konsoli Xbox One produkcji. Tytuł zadebiutuje na rynku 11 października bieżącego roku. Już w tym miesiącu będziemy mieli jednak okazję sprawdzić projekt na własnej skórze, gdyż – jak informowaliśmy wcześniej – w dniach 18 – 24 kwietnia odbędzie się zamknięta beta gry dla wszystkich posiadaczy Gears of War: Ultimate Edition. Natomiast od 25 kwietnia do 1 maja bawić będzie się mógł każdy zainteresowany, a jedynym wymogiem ma być posiadanie abonamentu Xbox Live Gold.

Gears of War 4 – jeden z nowych przeciwników zwany Pouncer. - Gears of War 4 ukaże się 11 października - wiadomość - 2016-04-06
Gears of War 4 – jeden z nowych przeciwników zwany Pouncer.
Gears of War 4 w skrócie:
  • Piąta odsłona serii trzecioosobowych strzelanek Gears of War
  • Za produkcje odpowiada studio The Coalition
  • Gra ukaże się na konsoli Xbox One 11 października 2016 roku
  • W dniach 18 – 24 kwietnia odbędzie się zamknięta beta gry dla wszystkich posiadaczy Gears of War: Ultimate Edition, a w dniach 25 kwietnia – 1 maja dla wszystkich posiadaczy abonamentu Xbox Live Gold

O Gears of War 4 pisaliśmy w ostatnich tygodniach całkiem sporo, ale warto przypomnieć kilka najważniejszych rzeczy. Przede wszystkim akcja produkcji rozgrywać ma się 25 lat po wydarzeniach ukazanych w trójce, a jednym z głównych bohaterów produkcji będzie JD Fenix – syn Marcusa Feniksa. Tym razem stawimy czoła nowej rasie przeciwników, zwanej Swarm.

Rozgrywka sama w sobie ma opierać się na znanych już fundamentach, jednak system osłon ma być bardziej rozbudowany, pojawią się noże, którymi będziemy dźgać wrogów, ale największą nowinką jest zmienna pogoda, wpływająca na przebieg starć. Będzie mieć ona jednak znaczenie tylko w singlu i nie wpłynie na rozgrywkę w multiplayerze, do którego zresztą deweloperzy przywiązują wielką uwagę.

Warto jeszcze dodać, że Gears of War 4 działać ma w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę w single playerze oraz 60 klatkach w trybach wieloosobowych.