Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCANDiOSXONEWP
Okładka Active Soccer 2 (PC)

Active Soccer 2

Active Soccer 2 DX

Zręcznościowa gra piłkarska inspirowana klasyczną serią Sensible Soccer.

Sportowe | piłka nożna | top-down | indie

Okładka Active Soccer 2 (PC)

data premiery gry:

29sty2015

iOS

30sty2015

AND PC

10kwi2015

WP

30mar2016

XONE

Active Soccer 2 to wydana na platformie PC, AND itd. zręcznościowa gra piłkarska, inspirowana zapoczątkowaną w latach 90. ubiegłego wieku kultową serią Sensible Soccer. Tytuł jest kontynuacją wydanej w 2012 roku wyłącznie na urządzeniach mobilnych gry Active Soccer, a za jego powstanie odpowiadają twórcy pierwowzoru z włoskiego studia The Fox Software, mającego na koncie także utrzymane w podobnym tonie gry Ico Soccer na Nintendo DS oraz pecetowe Throw In.

Mechanika

Wzorem wspomnianego Sensible Soccera, produkcja studia The Fox Software jest grą nastawioną wyłącznie na zabawę czysto zręcznościową. Rozgrywka ukazana została tu w widoku z góry, choć możemy wybierać pomiędzy pionową, poziomą lub izometryczną orientacją boiska. Równie oldskulowo zrealizowane zostało sterowanie, które ogranicza się właściwie do dwóch przycisków, odpowiedzialnych za podanie oraz strzał.

Do dyspozycji graczy oddane zostało ok. 800 drużyn narodowych i klubów z całego świata (niestety zabrakło ligi polskiej), przy czym w najważniejszych światowych ligach znajdziemy zawówno najwyższe, jak i niższe ligi. Na obszerną bazę danych gry złożyło się w sumie 21 tysięcy zawodników opisanych kilkoma parametrami. Ze względu na brak wymaganych licencji nazwy klubów oraz nazwiska piłkarzy zostały nieznacznie przeinaczone, jednak fani futbolu nie powinni mieć problemu z odnalezieniem swoich ulubieńców. W razie potrzeby można też skorzystać z wbudowanego edytora drużyn.

Tryby gry

Active Soccer oferuje spory wachlarz trybów rozgrywki, począwszy od meczu towarzyskiego, poprzez rozgrywki ligowe i pucharowe, aż po tryb kariery uzupełniony prostym modułem menadżerskim, w którym oprócz rozgrywania meczy musimy dbać także o taktykę, transfery czy finanse naszego klubu. Możliwa jest także opcja cross-platformowej zabawy w trybie online.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, AND itd. Active Soccer 2 łączy oldskulowość i klimat serii Sensible Soccer z nieco bardziej współczesną, trójwymiarową oprawą graficzną, uwzględniającą m.in. zmieniające się warunki pogodowe. Podczas rozgrywki towarzyszy nam ścieżka dźwiękowa autorstwa uznanego niemieckiego kompozytora Chrisa Hülsbecka, mającego na koncie soundtracki do ponad 70 gier wideo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Klasyfikacja PEGI Active Soccer 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
iOS
AND
WP
XONE