Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2018, 10:47

autor: Góral

Krótkometrażowy film Papers, Please już dostępny

Doczekaliśmy się premiery zapowiedzianego w 2017 roku krótkometrażowego filmu opartego na grze Papers, Please. Obejrzycie go w serwisie YouTube i na Steamie.

Krótkometrażowy film Papers, Please już dostępny - ilustracja #1

W maju 2017 roku dowiedzieliśmy się o krótkometrażowym filmie, będącym adaptacją udanej gry niezależnej Papers, Please z 2013 roku. Kilka dni temu jego twórcy ujawnili datę premiery. Obraz miał się ukazać 24 lutego i tak też się stało. Film, dostępny z polskimi napisami, przedstawia dzień z życia urzędnika służby celnej, pracującego na granicy krajów Arstotzka i Kolechia. Sprawdza on dokumenty kolejnych osób, akceptując bądź odrzucając prośby. Praca przebiega w miarę spokojnie, aż w końcu dochodzi do… sami zobaczycie.

Projekt jest w pełni niezależny i trzeba przyznać, że naprawdę udany. Twórcom udało się uchwycić klimat gry, a całość została zrealizowana bardzo profesjonalnie. Raczej nie będziecie więc żałować tych jedenastu minut poświęconych na seans.

Film wyreżyserował Nikita Odrynskiy. Za scenariusz odpowiadają Liliya Tkach, będąca jednocześnie producentką obrazu, Lucas Pope, czyli twórca gry, oraz sam reżyser. Główną rolę zagrał Igor Savochkin – znany rosyjski aktor, mający na swoim koncie udział w takich filmach jak Straż nocna i Lewiatan.

Papers, Please dostępne jest na komputerach osobistych od 8 sierpnia 2013 roku. W grudniu 2014 roku produkcja pojawiła się na iOS, a pod koniec 2017 roku zawitała na handhelda PlayStation Vita.