Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 maja 2017, 18:52

autor: Vergil

Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please

Adaptacje gier wideo to nic nowego – mniej lub bardziej udane filmy, zazwyczaj na podstawie tytułów, którym udało się zdobyć popularność na całym świecie, towarzyszą naszej branży od dobrych kilkudziesięciu lat. Najnowszą pozycją, która doczeka się swojego filmowego odpowiednika, jest Papers, Please.

Papers, Please, czyli ciepło przyjęta gra logiczna opracowana przez niezależnego dewelopera, Lucasa Pope'a, doczeka się filmowej adaptacji. Informacja ujrzała światło dzienne za pośrednictwem twitterowego profilu autora gry, który podzielił się z fanami również czterema zdjęciami pochodzącymi z planu owego krótkometrażowego filmu. Nad filmowym Papers, Please pracują Nikita oraz Liliya Ordynskiy i... w zasadzie na tym kończą się informacje ujawnione przez twórców.

Choć nie jest to ewenement na skalę światową, projekt taki jak ekranizacja niewielkiej, niszowej gry niezależnej przyciąga uwagę. Na ten moment trudno oceniać, czy jego autorom uda się uchwycić specyficzny klimacik, jaki towarzyszył naszej przygodzie w socjalistycznej Arstotzce – fani powinni jednak trzymać rękę na pulsie. Na deser – wyżej wspomniane ujęcia.

Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please - ilustracja #1
Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please - ilustracja #2
Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please - ilustracja #3
Powstaje film krótkometrażowy na podstawie Papers, Please - ilustracja #4