Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2015, 13:39

Twórcy Contrast przedstawią swą antyutopię w We Happy Few

Studio Compulsion Games, znane głównie z wydanego w 2013 roku Contrast, zapowiedziało, że ich nową grą będzie We Happy Few - produkcja osadzona w alternatywnej, retrofuturystycznej wersji Wielkiej Brytanii lat 60-tych.

Compulsion Games, niezależne studio z Montrealu, znane przede wszystkim z wydanego w 2013 roku Contrast, zapowiedziało nową grę. Będzie to We Happy Few, produkcja, w której będziemy mogli zobaczyć alternatywną, retrofuturystyczną wersję lat 60-tych w Wielkiej Brytanii. Twórcy zaprezentowali już zwiastun do swego nadchodzącego dzieła (prezentujemy go poniżej), a także kilka grafik koncepcyjnych.

We Happy Few będzie osadzone w Wellington Wells, brytyjskiej miejscowości, w której dzięki narkotykom niemal wszyscy obywatele są wiecznie szczęśliwi, my zaś wcielamy się w jednego z nielicznych niepokornych, który nie chce pogrążyć się na zawsze w błogiej beztrosce. Świat zaprezentowany przez Compulsion Games jest bardzo przerysowany, lecz tematyka uderza w poważne tony, wyraźnie inspirując się chociażby „Nowym wspaniałym światem” Aldousa Huxleya lub Bioshock Infinite. Naszym zadaniem będzie oczywiście przetrwanie w środowisku, w którym otumanieni mieszkańcy niezbyt przyjaźnie odnoszą się do tych, którzy nie chcą się przystosować do panujących w Wellington Wells zasad. Ze zwiastuna możemy wywnioskować, że rozgrywkę obejrzymy z perspektywy pierwszej osoby, a jednym z naszych głównych przeciwników będzie Wuj Jack – tutejszy odpowiednik Wielkiego Brata.

Świat We Happy Few może być kolorowy, ale sama gra poruszy poważne kwestie. - Twórcy Contrast przedstawią swą antyutopię w We Happy Few - wiadomość - 2015-02-27
Świat We Happy Few może być kolorowy, ale sama gra poruszy poważne kwestie.

Na razie nie podano informacji, na jakich platformach pojawi się We Happy Few ani kiedy twórcy planują premierę, ale większej ilości szczegółów możemy oczekiwać podczas festiwalu PAX East, który odbędzie się w Bostonie w dniach 6-8 marca. Możecie także śledzić informacje na temat gry poprzez konto Compulsion Games na Twitterze oraz Facebooku.

Twórcy Contrast przedstawią swą antyutopię w We Happy Few - ilustracja #2
Twórcy Contrast przedstawią swą antyutopię w We Happy Few - ilustracja #3

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

We Happy Few

We Happy Few