Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2015, 13:01

autor: Arantasar

Mortal Kombat X – w grze pojawią się Brutality

W trakcie ostatniego Kombat Kast, twórcy gry Mortal Kombat X ujawnili, że w najnowszej odsłonie serii powrócą Brutality – efektowne sekwencje kończące pojedynek. W tytule zaimplementowano ponad setkę takich finiszerów. Ich wykonanie będzie zależało od spełnienia określonych warunków w trakcie potyczki. Zaprezentowano także style walki Cassie Cage.

W grze Mortal Kombat X powrócą Brutality. - Mortal Kombat X – w grze pojawią się Brutality - wiadomość - 2015-02-27
W grze Mortal Kombat X powrócą Brutality.

Kombat Kast to seria transmisji, w ramach których twórcy gry Mortal Kombat X demonstrują wybrane aspekty produkcji. W ostatnim wydaniu członkowie studia NetherRealm zaprezentowali postać Cassie Cage. Podobnie jak z pozostałymi bohaterami, także w wypadku córki Johnny'ego Cage'a i Sonii Blade będziemy mogli wybrać jeden z trzech stylów walki postaci. W trybie Hollywood skorzystamy z broni palnej (także w powietrzu), dzięki czemu utrzymamy przeciwnika na dystans. Wariant ten pozwoli także na zastosowanie sławnego ciosu w podbrzusze. Tryb Spec Ops da nam dostęp do wsparcia lotniczego, przez co będziemy mogli przywołać atak rakietowy czy laserowy. Z kolei styl Brawler skupi się bardziej na walce w zwarciu, oddając do dyspozycji gracza liczne chwyty i rzuty.

Jednak prawdziwym gwoździem ostatniego programu było pokazanie Brutality – drugiej po Fatality efektownej i (nomen omen) brutalnej sekwencji kończącej pojedynek. Finiszer ten pojawił się po raz pierwszy w grze Ultimate Mortal Kombat 3 w edycji na konsole Sega Genesis i Super Nintendo oraz we wszystkich wydaniach Mortal Kombat Trilogy. Polegał on na wykonaniu długiej serii ciosów, kończącej się eksplozją przeciwnika, jednak z uwagi na konieczność zapamiętania ciągu jedenastu przycisków i identycznym w przypadku każdego wojownika zakończeniu, nie był zbyt popularny. Tym razem ma się to zmienić. Po pierwsze, wszystkie Brutality będą się między sobą mocno różniły, a każda postać będzie miała do dyspozycji kilka sekwencji tego typu. Twórcy zaimplementowali w grze ponad 100 takich finiszerów. Po drugie, ich wykonanie ma być łatwiejsze i bardziej intuicyjne. To, czy postać wykona Brutality, będzie zależało od spełnienia w trakcie pojedynku określonych warunków – np. zakończenia walki określonym ciosem czy nieużywanie bloku. Twórcy zapowiadają, że w grze znajdą się też bardziej wymagające Brutality, jednak te podstawowe wykonamy bez większych trudności. Część z nich możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Podczas ostatniego Kombat Kast przedstawiciele studia NetherRealm odpowiedzieli też na najczęściej pojawiające się pytania graczy. Po pierwsze, dodatek Kombat Pack zawierający cztery postacie i unikatowe skórki, a który wchodzi w skład edycji kolekcjonerskiej, będzie do nabycia także samodzielnie. Jest to dobra wiadomość, gdyż cena sugerowana Mortal Kombat X Kollector’s Edition wynosi 179,99 dolara, czyli ok. 650 zł. Po drugie, twórcy doprecyzowali, jak wygląda możliwość zmiany Frakcji podczas gry wieloosobowej. Gracz będzie mógł w każdym momencie zmienić stronnictwo, do którego przynależy (do wyboru będzie pięć ugrupowań – Biały Lotos, Bractwo Cienia, Czarny Smok, Siły Specjalne i Lin Kuei), jednak taka zmiana będzie się wiązała z utratą wszystkich wywalczonych dotychczas przywilejów. Po trzecie, wojownicy Mortal Kombat w trakcie walk lustrzanych – a więc w sytuacji, kiedy dwóch graczy walczy tym samym bohaterem – będą świadomi tego faktu, co przełoży się na odpowiednie „wyzwiska” rzucane przez postacie przed rozpoczęciem starcia. Co istotne, nie potwierdzono ostatnich pogłosek, jakoby w grze Mortal Kombat X miał pojawić się znany z komiksów Todda McFarlane'a Spawn. Twórcy zapowiedzieli jednak, że niedługo ujawnią kolejną grywalną postać.

Światowa premiera gry Mortal Kombat X została wyznaczona na 14 kwietnia. W Polsce tytuł ukaże się trzy dni później. Docelowe platformy to komputery osobiste oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł będzie sprzedawany w kilku wersjach, niestety edycje z figurkami dostępne będą wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksie One.

Mortal Kombat X to dziesiąta odsłona kultowej serii brutalnych bijatyk, która istnieje od 1992 roku, a zarazem druga gra z tego cyklu w dorobku studia NetherRealm. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z kontynuacją bardzo udanego Mortal Kombat z 2011 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X