Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS5SwitchXONEXSX
Okładka Apsulov: End of Gods (PC)
OkładkaApsulov: End of Gods (PC)

Apsulov: End of Gods

Przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, w której trafiamy do świata, gdzie zaawansowana technologia miesza się z nordyckimi mitami. Główna bohaterka Apsulov: End of Gods zgłębia tajemnice podziemnej świątyni i angażuje się w boską intrygę.

Przygodowe | FPP | science fiction | survival horror | horror | mitologia nordycka | indie | przygodowe gry akcji

Apsulov: End of Gods Premiera

8sie2019

PC

27sie2021

PS4 PS5

2wrz2021

Switch

17wrz2021

XONE XSX

Gry podobne do Apsulov: End of Gods

Scorn

Outlast

SOMA

Apsulov: End of Gods to przygodowa gra akcji z elementami survival horroru. Produkcja została opracowana przez niezależny szwedzki zespół Angry Demon Studio, w którego portfolio można znaleźć pokrewną gatunkowo grę Unforgiving: A Northern Hymn.

Fabuła

Apsulov: End of Gods przenosi nas do oryginalnego uniwersum, w którym zaawansowana technologia miesza się z mitologią nordycką. W poszukiwaniu nowych zasobów ludzkość kopała zbyt głęboko, dostając się w końcu do olbrzymiej świątyni, gdzie ukryto Yggdrasil – gigantyczne drzewo zawierające przejścia do innych światów – oraz potężny artefakt pogrzebany tam przed wiekami przez bogów.

W trakcie zabawy wcielamy się w dotkniętą amnezją kobietę, która budzi się w tym przerażającym miejscu na stole operacyjnym. Choć początkowo głównym celem bohaterki jest jak najszybsze opuszczenie świątyni, z czasem zaczyna odkrywać prawdę na temat swojej tożsamości i coraz bardziej zagłębiać się w tajemnice tego miejsca. W ten sposób nasza podopieczna angażuje się w intrygę, w którą zamieszane są nadprzyrodzone siły.

Mechanika

Obserwując akcję z oczu bohaterki (FPP), w Apsulov: End of Gods zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem świątyni oraz światów, do których dostęp zapewnia Yggdrasil. Obok eksploracji ważną rolę odgrywa tu rozwiązywanie zagadek środowiskowych oraz poszukiwanie artefaktów pozwalających nam popchnąć fabułę do przodu. Sprawy komplikują przeciwnicy zapożyczeni z nordyckich wierzeń, wobec których początkowo jesteśmy zupełnie bezbronni; z tego względu musimy przekradać się za ich plecami i ukrywać z dala od ich wzroku. Z czasem jednak otrzymujemy do dyspozycji cybernetyczne ramię o nazwie Jarngreipr, które możemy wykorzystać w charakterze broni strzelającej wiązkami energii; przydaje się ono również do rozwikłania kilku łamigłówek. Jako że odwiedzane przez nas miejsca są pogrążone w ciemności, często robimy użytek z tak zwanego Wzroku (ang. The Sight), czyli specjalnego trybu widzenia pozwalającego bohaterce dostrzec poukrywane w mroku sekrety.

Kwestie techniczne

Apsulov: End of Gods działa w oparciu o technologię Unreal Engine. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje przyzwoity poziom; dopracowano przede wszystkim otoczenie, choć podobać się mogą także projekty przeciwników czy realistyczne oświetlenie. Atmosferę zaszczucia potęguje soundtrack towarzyszący zabawie.

Tryb gry: single player  

Apsulov: End of Gods cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Apsulov: End of Gods

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Apsulov: End of Gods Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch