Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Spacecom (AND)
OkładkaSpacecom (AND)

Spacecom

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiadają rodzimi deweloperzy ze studia Flow Combine, do którego należą również byli pracownicy CD Projekt RED (Wiedźmin).

Strategiczne | taktyczne | kosmiczne

Spacecom Premiera

17wrz2014

PC

6maj2015

iOS

30lip2015

AND

Spacecom to kosmiczna gra strategiczna z rozgrywką odbywającą się w czasie rzeczywistym. Za produkcję odpowiada zespół Flow Combine, dowodzony przez Kubę Stokalskiego. Oprócz niego w firmie zatrudnionych jest kilku byłych współtwórców serii Wiedźmin, w tym Marek Ziemak, Maciej Czerwonka, Maciej Miąsik oraz Adam Kozłowski. Jest to jednocześnie pierwsza gra wydana pod banderą 11 bit launchpad – marki należącej do polskiego studia 11 bit (twórców serii Anomaly i This War of Mine).

Rozgrywka nastawiona jest na multiplayer dla maksymalnie sześciu osób. Podczas gry dowodzimy kosmiczną armadą, złożoną z trzech rodzajów statków, a zadaniem każdego z graczy jest zdobycie systemów gwiezdnych, należących do przeciwnika. Jednocześnie musimy też zadbać o bezpieczeństwo własnych układów planetarnych, które mogą pełnić istotną rolę fabryk, stoczni lub warsztatów. Punktem newralgicznym jest zaś stolica naszego uniwersum, której utrata oznacza automatycznie koniec gry.

Akcja rozgrywana jest w czasie rzeczywistym i wymaga od zainteresowanych pełnego skupienia, strategicznego myślenia, planowania działań i sprawnego wdrażania wymyślonych taktyk w życie. Rozgrywka jest trudna, ale nie przekombinowana, a uzyskiwane rezultaty zależą nie od szczęścia, a wyłącznie od naszych umiejętności.

Oprawa audiowizualna Spacecom została zaprojektowana w taki sposób, aby nie odwracać uwagi od samej rozgrywki. W związku z tym oparta na militarnym wzornictwie grafika gry jest dość minimalistyczna, a ścieżka dźwiękowa stworzona została z myślą o pobudzaniu szarych komórek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 6  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 1,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spacecom: 12+

Spacecom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1
PC
iOS
AND