Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPCAND
Okładka Spacecom (iOS)

Spacecom

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiadają rodzimi deweloperzy ze studia Flow Combine, do którego należą również byli pracownicy CD Projekt RED (Wiedźmin).

Strategiczne | taktyczne | kosmiczne

Okładka Spacecom (iOS)

data premiery gry:

17wrz2014

PC

6maj2015

iOS

30lip2015

AND

Spacecom to kosmiczna gra strategiczna z rozgrywką odbywającą się w czasie rzeczywistym. Za produkcję odpowiada zespół Flow Combine, dowodzony przez Kubę Stokalskiego. Oprócz niego w firmie zatrudnionych jest kilku byłych współtwórców serii Wiedźmin, w tym Marek Ziemak, Maciej Czerwonka, Maciej Miąsik oraz Adam Kozłowski. Jest to jednocześnie pierwsza gra wydana pod banderą 11 bit launchpad – marki należącej do polskiego studia 11 bit (twórców serii Anomaly i This War of Mine).

Rozgrywka nastawiona jest na multiplayer dla maksymalnie sześciu osób. Podczas gry dowodzimy kosmiczną armadą, złożoną z trzech rodzajów statków, a zadaniem każdego z graczy jest zdobycie systemów gwiezdnych, należących do przeciwnika. Jednocześnie musimy też zadbać o bezpieczeństwo własnych układów planetarnych, które mogą pełnić istotną rolę fabryk, stoczni lub warsztatów. Punktem newralgicznym jest zaś stolica naszego uniwersum, której utrata oznacza automatycznie koniec gry.

Akcja rozgrywana jest w czasie rzeczywistym i wymaga od zainteresowanych pełnego skupienia, strategicznego myślenia, planowania działań i sprawnego wdrażania wymyślonych taktyk w życie. Rozgrywka jest trudna, ale nie przekombinowana, a uzyskiwane rezultaty zależą nie od szczęścia, a wyłącznie od naszych umiejętności.

Oprawa audiowizualna Spacecom została zaprojektowana w taki sposób, aby nie odwracać uwagi od samej rozgrywki. W związku z tym oparta na militarnym wzornictwie grafika gry jest dość minimalistyczna, a ścieżka dźwiękowa stworzona została z myślą o pobudzaniu szarych komórek.

Minirecnejza Spacecom – rozbudowana strategia kosmiczna prosto z Polski

PLUSY:
  1. Bardzo proste zasady, które pozwalają na rozpoczęcie zabawy nawet największym strategicznym laikom;
  2. Gameplay oferuje jednak sporo zależności i daje ogromne pole do popisu, zapewniając wciągającą rozgrywkę.
MINUSY:
  1. Single player nie jest zbyt angażujący – prawdziwa zabawa zaczyna się w multiplayerze;
  2. Minimalistyczna oprawa graficzna i interfejs czasami powoduje problemy, chociażby z rozpoznawalnością poszczególnych jednostek.

Spacecom, kosmiczna strategia od zespołu Flow Combine, było pierwszą produkcją wydaną w ramach 11 bit launchpad, czyli akcji polskiej firmy 11 bit, która postanowiła wspomóc niezależnych twórców w wypuszczaniu ich projektów. Debiut nowego gracza na wydawniczym rynku udał się całkiem nieźle i okazał się bardzo ciekawą produkcją dla fanów gier strategicznych.

Zasady rozgrywki są bardzo proste i opierają się na klasycznych RTS-ach. Mamy więc kilka budynków odpowiadających chociażby za produkcję kolejnych jednostek, czy pozyskiwanie surowców, a możliwości poruszania się ograniczone są tylko do wyznaczonych linii. Naszym zadaniem jest pokonanie przeciwnika, jednocześnie broniąc swojej „stolicy”. Nie oznacza to jednak, że tytuł nie ma nic więcej do zaoferowania i hardkorowi gracze nie mają tu czego szukać. Szybko bowiem okazuje się, że prosta rozgrywka daje duże pole do popisu i faktycznie wymaga niezłego strategicznego sklilla, zwłaszcza podczas potyczek z żywymi graczami.

Projekt ma jednak pewne wady. Do minusów można zaliczyć m.in. kampanię dla jednego gracza, która jest zdecydowanie mniej angażująca niż tryb multiplayer. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to zwykły trening przed zmaganiami z innymi osobami. Dodatkowo interfejs produkcji i oprawa graficzna może powodować na urządzeniach mobilnych pewne problemy, np. z rozpoznawalnością poszczególnych jednostek, które symbolizowane są kolorowymi trójkątami, co na niewielkich ekranach nie sprawdza się zbyt dobrze.

Pomimo pewnych wad, Spacecom jest tak naprawdę doskonałym przedstawicielem kosmicznych strategii. Proste zasady sprawiają, że swoich sił spróbować może każdy. Jednocześnie gameplay jest na tyle głęboki, że nawet weterani gatunku nie powinni narzekać podczas zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 6  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spacecom

12+

Wymagania sprzętowe Spacecom

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1
Najlepsze mobilne gry lipca (m.in. This War of Mine, Warhammer 40,000: Deathwatch i Divide by Sheep)
Najlepsze mobilne gry lipca (m.in. This War of Mine, Warhammer 40,000: Deathwatch i Divide by Sheep)

wiadomość7 sierpnia 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne siódmego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Spacecom, The Long Siege, Angry Birds 2, Don't Starve: Pocket Edition, This War of Mine, Divide by Sheep oraz Warhammer 40,000: Deathwatch.

Spacecom - polska kosmiczna strategia wreszcie na Androidzie
Spacecom - polska kosmiczna strategia wreszcie na Androidzie

wiadomość31 lipca 2015

Do sprzedaży w usłudze Google Play trafiła gra Spacecom, czyli kosmiczna strategia polskiego studia Flow Combine, która wcześniej ukazała się na pecety oraz iOS-a.

Spacecom - niedługo premiera kosmicznego RTS-a od 11 bit studios
Spacecom - niedługo premiera kosmicznego RTS-a od 11 bit studios

wiadomość29 kwietnia 2015

Firmy 11 bit studios i Flow Combine ogłosiły, że kosmiczna strategia czasu rzeczywistego Spacecom zadebiutuje na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS w maju lub na początku czerwca tego roku.

Wieści ze świata (Spacecom, Slender: The Arrival, Frozen Synapse Prime) 8/9/14
Wieści ze świata (Spacecom, Slender: The Arrival, Frozen Synapse Prime) 8/9/14

wiadomość8 września 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery pierwszej gry w katalogu wydawniczym polskiej firmy 11 bit launchpad, konsolowej wersji Slender: The Arrival oraz Frozen Synapse Prime. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rozdajemy kody Steam do bety polskiej strategii Spacecom – weź udział w turnieju i wygraj nagrody
Rozdajemy kody Steam do bety polskiej strategii Spacecom – weź udział w turnieju i wygraj nagrody

wiadomość27 sierpnia 2014

Wraz z 11 bit launchpad przygotowaliśmy dla Was klucze Steam do bety gry Spacecom, polskiej strategii autorstwa studia Flow Combine. Co więcej, po uzyskaniu swojego kodu możecie wziąć udział w turnieju i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. By zdobyć jeden z udostępnionych przez nas kluczy, wystarczy, że udacie się pod adresy umieszczone w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

PC
iOS
AND