Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 lipca 2015, 11:53

autor: Adrian Werner

Spacecom - polska kosmiczna strategia wreszcie na Androidzie

Do sprzedaży w usłudze Google Play trafiła gra Spacecom, czyli kosmiczna strategia polskiego studia Flow Combine, która wcześniej ukazała się na pecety oraz iOS-a.

Opracowana przez polskie studio Flow Combine kosmiczna strategia Spacecom zdążyła już zdobyć spore grono sympatyków na pecetach oraz urządzeniach z systemem iOS. Teraz gra wreszcie zawitała na Androida.

  1. Spacecom w Google Play
  2. Spacecom w App Store

Produkcja kosztuje ok. 10 złotych. Gra należy do kategorii premium, co oznacza, że płacimy raz, a potem nie pojawiają się już żadne, nawet opcjonalne, mikropłatności. Warto wspomnieć, że wydawcą Spacecom jest inna polska firma w postaci 11-bit studios i współpraca obu zespołów odbyła się w ramach tzw. programu Launchpad, mającego promować mniejsze produkcje.

Gra nastawiona jest głównie (choć nie tylko) na potyczki wieloosobowe, w których udział może brać maksymalnie pięć osób. Każda z nich wciela się w admirała dowodzącego kosmiczną armadą, a celem rozgrywki jest zdobywanie systemów gwiezdnych kontrolowanych przez wrogów. Jednocześnie musimy nie dopuścić, aby rywale zrobili to samo z naszymi terytoriami. Systemy mają kluczowe znacznie, gdyż zlokalizowane są w nich fabryki, stocznie i warsztaty, pozwalające na zasilanie gwiezdnej floty nowymi jednostkami.

Ponadto każdy gracz dysponuje własną stolicą i jej utrata oznacza automatyczną porażkę. Wszystko to rozgrywane jest w czasie rzeczywistym, ale całość zaprojektowano tak, aby o zwycięstwie decydowało tworzenie sprytnych planów, a nie prędkość wydawania komend. Żadnej istotnej roli nie odgrywają także elementy losowe.

Choć Spacecom opracowano głównie z myślą o rozgrywkach wieloosobowych, to autorzy nie zapomnieli też o graczach preferujących samotną zabawę. Mogą oni szlifować swoje umiejętności w kampanii lub też spróbować sił przeciwko sztucznej inteligencji w samodzielnych potyczkach typu skirmish. SI radzi sobie całkiem dobrze i pokonanie komputera nie należy do łatwych zadań. Bitwy te stanowią więc także dobry trening przed multiplayerem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.