Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2014, 10:15

autor: Góral

Spacecom nową grą od byłych twórców Wiedźmina

Zapowiedziana kilka miesięcy temu gra strategiczna Spacecom będzie pierwszą produkcją wydaną przez 11 bit launchpad – label należący do polskiego studia 11 bit. Przy okazji poinformowano, że projekt nadzorowany jest przez Marka Ziemaka, który kilka miesięcy temu opuścił studio CD Projekt RED. Nad grą pracują także inni deweloperzy serii Wiedźmin.

Spacecom nową grą od byłych twórców Wiedźmina - ilustracja #1

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że zespół CD Projekt RED opuściło dwóch ważnych członków - Marek Ziemak (producent rozgrywki) i Maciej Szcześnik (projektant rozgrywki). Pierwszy z wymienionych ujawnił wtedy, że:

„Na pewno nie będziemy robić wielkiego AAA shootera. Widzę to tak, że skalę gry nie wyznacza ilość zaangażowanych w pracę przy niej osób, ale to, ile osób gra potrafi oczarować swoim światem. I dlatego dużą grą jest i Wiedźmin i Prison Architect. To nad czym pracuję w 11 bit potencjał ma ogromny.”

Dziś nareszcie możemy przekonać się nad czym w pocie czoła pracował uznany deweloper – poznajcie Spacecom.

Spacecom w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczna
  • Deweloper: studio Flow Combine
  • Wydawca: 11 bit launchpad
  • Premiera: druga połowa bieżącego roku na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych

Tytuł powstaje już od dłuższego czasu i zdążył nawet w międzyczasie przejść przez Steam Greenlight. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że będzie to pierwsza produkcja wydana przez 11 bit launchpad – label należący do polskiego studia 11 bit (twórcy serii Anomaly i nadchodzącego This War of Mine).

Spacecom ma być nastawioną na multiplayer (maksymalnie sześciu graczy naraz) grą strategiczną, w której kierujemy poczynaniami kosmicznej armady. Twórcy zaznaczają, że sukces w produkcji nie zależeć będzie od szczęścia, lecz od umiejętności grającej osoby. Liczyć ma się więc strategiczne myślenie, planowanie działań w czasie rzeczywistym i sprawne wdrażanie wymyślonych taktyk w życie.

Jak czytamy w opublikowanej informacji:

„Spacecom to przestrzeń dla kreatywnych strategów, a nie mieszanka przekomplikowanych reguł. Mówiąc wprost - Spacecom to świat, w którym dobrzy dowódcy walczą ze sobą, ale wygrywają wyłącznie najlepsi stratedzy.”

Spacecom ukaże się na kompuetarch osobistych i urządzeniach mobilnych. - Spacecom nową grą od byłych twórców Wiedźmina - wiadomość - 2014-06-07
Spacecom ukaże się na kompuetarch osobistych i urządzeniach mobilnych.

Za produkcję odpowiada zespół Flow Combine, w którym oprócz Ziemaka pracuje także Kuba Stokalski (szef produkcji) oraz kilku deweloperów, tworzących wcześniej gry z serii Wiedźmin (Maciej Czerwonka odpowiedzialny za programowanie, Maciej Miąsik (produkcja) i grafik Adam Kozłowski). Premiera Spacecom odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji (Steam, Games Republic, itd.) na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych.

Spacecom zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku. - Spacecom nową grą od byłych twórców Wiedźmina - wiadomość - 2014-06-07
Spacecom zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku.