Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2014, 14:05

The Sims 4 najpopularniejszą grą Wielkiej Brytanii. Top 10 UK (31 sierpnia - 6 września)

The Sims jest tak popularną serią, że raczej można było się spodziewać, iż w premierowym tygodniu sprzedaży czwarta część serii całkowicie zawładnie listą brytyjskich bestsellerów sprzedaży detalicznej. Niemniej warto zainteresować się także jakie jeszcze tytuły trafiły do pierwszej dziesiątki.

Minęły dwa lata od czasu kiedy jakaś pecetowa gra zadebiutowała na pierwszym miejscu wyspiarskiej listy przebojów. The Sims 4 poszło więc w ślady Guild Wars 2 i zobaczymy jak długo dziełu studia Maxis uda utrzymać się na tak wysokiej pozycji.

Na miejsce drugie wskoczyło Watch Dogs (wzrost sprzedaży względem poprzedniego notowania o 19%), spychając Metro Redux na pozycję trzecią (-58%). Spadki zaliczają także The Last of Us: Remastered (-30%) i Diablo III: The Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition (-51%).

Poza pierwszą dziesiątką listy znalazły się dwa premierowe tytuły: Danganronpa 2: Goodbye Despair na PS Vitę trafiło na miejsce 29 i Warriors Orochi 3: Ultimate w wersji na Xboksa One i PlayStation 4, które pojawiło się na pozycji 34.

1.

The Sims 4

2.

Watch Dogs

3.

Metro Redux

4.

The Last of Us: Remastered

5.

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

6.

Call of Duty: Ghosts

7.

Minecraft: Xbox 360 Edition

8.

Plants vs Zombies: Garden Warfare

9.

Minecraft: PlayStation 3 Edition

10.

Grand Theft Auto V