Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2014, 13:14

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota

W kolejnym odcinku najlepszych minecraftowych projektów przyglądamy się wielkiemu miastu stworzonemu przez jedną osobę, działającym gwiezdnym wrotom oraz mieszkaniu Michaela z Grand Theft Auto V.

Od kilku tygodni w każdy poniedziałek publikujemy krótkie zestawienia z najlepszymi minecraftowymi projektami, od ciężaru których produkcja studia Mojang aż się ugina. W dzisiejszym odcinku odpowiadamy na pytanie, ile zajmuje stworzenie jednej osobie wielkiego miasta w Minecrafcie, zwiedzamy dom Michaela z Grand Theft Auto V i przechodzimy przez Gwiezdne Wrota. Zaczynamy.

Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota - ilustracja #1

Whiteark

W komentarzach na Facebooku często zadajecie pytanie, ile trwa tworzenie wielkich projektów w Minecrafcie. Nie znamy konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ale wiemy ile czasu zajęło niejakiemu Auksie zbudowanie Whiteark – wielkiego, pustynnego miasta. Metropolia nie jest jeszcze ukończona, ale prace nad nią trwają od blisko 2 lat. Projekt budzi podziw nie tylko ze względu na skalę, ale także dlatego, że stworzyła go jedna osoba. Jeżeli poniższe screeny nie wydają się Wam niczym szczególnym, to zerknijcie na szczegółową mapę Whiteark, a z pewnością zmienicie zdanie.

Whiteark – centralne południe. - Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota - wiadomość - 2014-09-08
Whiteark – centralne południe.
Whiteark – wschodnia część miasta. - Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota - wiadomość - 2014-09-08
Whiteark – wschodnia część miasta.
Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota - ilustracja #4
Poszczególne rejony Whiteark znacznie się od siebie różnią. - Najlepsze minecraftowe projekty – dom Michaela z GTA V, Whiteark, Gwiezdne wrota - wiadomość - 2014-09-08
Poszczególne rejony Whiteark znacznie się od siebie różnią.

Dom Michaela z GTA V

W Minecrafcie nie brakuje fanów innych produkcji, a wśród nich miłośników zeszłorocznego hitu firmy Rockstar - Grand Theft Auto V. Jeden z nich postanowił odtworzyć posiadłość Michaela De Santy, czego efekty możecie podziwiać na poniższym nagraniu. Oczywiście autor postarał się nie tylko o sam budynek i to, co się wokół niego znajduje, ale także o dokładnie odtworzone wnętrze.

Gwiezdne wrota

Wielu z Was zapewne było, a być może jest do dziś fanami Gwiezdnych wrót (Stargate). Kultowa marka sci-fi doczekała się kilku filmów, serialu, książek, komiksów i… działających w Minecrafcie wrót, teleportujących gracza z jednej bramy do drugiej. Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż świat klockowej produkcji najadą przedstawiciele obcej rasy.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. W produkcji znajduje się edycja dedykowana handheldowi PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.