Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2013, 11:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Crysis 3 - rozczarowująca sprzedaż pecetowej wersji w Niemczech

Niemieckie studio Crytek nie może być do końca usatysfakcjonowane z wyników sprzedaży pecetowej wersji gry Crysis 3 w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł poradził sobie gorzej od pierwszej części serii.

Serwis PC Games Hardware przedstawił wyniki sprzedaży pecetowej wersji gry Crysis 3 w Niemczech. Strzelanina studia Crytek poradziła sobie tam poniżej oczekiwań, a trzeba pamiętać, że to kraj, z którego pochodzi deweloper.

Okazuje się, że na niemieckim rynku sprzedało się do tej pory ponad 100 tysięcy egzemplarzy pecetowej wersji Crysis 3. Jest to „dużo niższy” wynik od tego uzyskanego w analogicznym okresie przez pierwszą część serii. Nie podano jednak, w ilu sztukach pierwowzór rozszedł się w podobnym czasie.

Crysis 3 nie sprzedał się tak, jak oczekiwaliby tego twórcy z niemieckiego studia Crytek - Crysis 3 - rozczarowująca sprzedaż pecetowej wersji w Niemczech - wiadomość - 2013-12-15
Crysis 3 nie sprzedał się tak, jak oczekiwaliby tego twórcy z niemieckiego studia Crytek

Choć redaktorzy serwisu PC Games Hardware uważają uzyskany rezultat za porażkę niemieckiego dewelopera, to należy pamiętać o tym, że jest to tytuł multiplatformowy. Pierwszy Crysis ukazał się początkowo tylko na PC (dopiero po kilku latach przeniesiono go na konsole), podczas gdy „trójka” od razu zadebiutowała również na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. To mogło negatywnie odbić się na popularności komputerowej edycji – nawet mimo faktu, że jest ona tą najładniejszą i najwyżej ocenianą przez serwisy branżowe.

Crysis 3 to trzecia odsłona serii futurystycznych strzelanin pierwszoosobowych. Tym razem przenosimy się do 2047 roku, a więc ponad 20 lat po wydarzeniach znanych z drugiej części. Przez ten czas na terenie Nowego Jorku powstała gigantyczna kopuła, pod którą wszystko zostało porośnięte roślinnością, przypominając obecnie prawdziwie miejską dżunglę. Oprócz kampanii dla jednego gracza twórcy przygotowali także sieciowy tryb multiplayer.