Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 16:52

autor: Bartosz Woldański

The Incredible Adventures of Van Helsing II w produkcji

Studio Neocore Games zapowiedziało drugą część The Incredible Adventures of Van Helsing. Będzie to ciąg dalszy przygód syna Van Helsinga, bohatera cieszącego się w ostatnich tygodniach sporą popularnością hack’n’slasha inspirowanego „Drakulą”.

Pierwszy artwork z kontynuacji przygód młodego Van Helsinga - The Incredible Adventures of Van Helsing II w produkcji - wiadomość - 2013-06-12
Pierwszy artwork z kontynuacji przygód młodego Van Helsinga

Zespół Neocore Games, znany z wyprodukowania takich gier jak Lionheart: Wyprawy Krzyżowe czy seria Król Artur, zapowiedział kontynuację Incredible Adventures of Van Helsing, wydanego niedawno hack’n’slasha na PC. Twórcy nie spoczywają na laurach, premiery „jedynki” doczekaliśmy się raptem trzy tygodnie temu, a już ogłoszono, że trwają prace nad „dwójką”.

To jest obrazek z „jedynki”, ale można spodziewać się podobnej oprawy wizualnej także w „dwójce” - The Incredible Adventures of Van Helsing II w produkcji - wiadomość - 2013-06-12
To jest obrazek z „jedynki”, ale można spodziewać się podobnej oprawy wizualnej także w „dwójce”

W kontynuacji ponownie wcielimy się w łowcę potworów, syna tytułowego Van Helsinga, któremu potowarzyszy duch Lady Katariny. Trafimy również po raz kolejny w objęcia Borgovii i zmierzymy się z nowymi przeciwnikami. Na graczy czekają liczne intrygi oraz okolice do zwiedzenia – poznamy mroczną stronę wspomnianej krainy i wylądujemy w dziczy pełnej potworów do ubicia czy w gotyckiej metropolii pochłoniętej przez chaos na ulicach. Pokonanie głównego wroga w „jedynce” i odpędzenie mroku z tamtejszych ziem to tylko początek historii – czasem w miejsce poległego pojawiają się następni, jeszcze bardziej niebezpieczni przeciwnicy, zdradza Viktor Juhász, jeden z producentów Neocore Games. Zapewne możemy spodziewać się powrotu tego samego klimatu gotycko-steampunkowego. Co ważne, gracze będą mogli zaimportować swoją postać z pierwszej części.

Pierwsza część wywołała entuzjastyczne opinie. Oby w kontynuacji zlikwidowano jej największe bolączki - The Incredible Adventures of Van Helsing II w produkcji - wiadomość - 2013-06-12
Pierwsza część wywołała entuzjastyczne opinie. Oby w kontynuacji zlikwidowano jej największe bolączki

The Incredible Adventures of Van Helsing to hack’n’slash łączący rozwiązania z serii Diablo z klimatem Castlevanii i motywami rodem z „Drakuli”, słynnej książki Brama Stokera. Gra pojawiła się znikąd i wywołała spore poruszenie w środowisku graczy. Tytuł został doceniony także przez krytyków – średnia ocena według serwisu Metacritic wynosi obecnie 75%. W naszej recenzji wystawiliśmy temu intrygującymi hack’n’slashowi 7.5/10, chwaląc go za dobrze zrealizowaną rozgrywkę i dynamiczne starcia z licznymi wrogami, a także za pomniejsze elementy, w tym charakterystyczne dla gatunku tower defense czy specyficzny humor. Finalny obraz nieco psują błędy techniczne czy nie najlepiej opracowany model ekonomiczny. Miejmy nadzieję, że autorzy wyciągną wnioski, które przełożą się pozytywnie na jakość „dwójki”.

The Incredible Adventures of Van Helsing II wyjdzie wyłącznie na PC. Niestety, nie podano daty premiery, ale można przypuszczać, że nastąpi ona raczej nie wcześniej niż w 2014 roku.