Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 grudnia 2013, 13:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SteamOS - beta nowego systemu operacyjnego już dostępna

Udostępniono wersję beta systemu operacyjnego SteamOS. Przy okazji opublikowano wymagania sprzętowe, jakie musi spełnić Wasz komputer, jeżeli chcecie przetestować rozwiązanie firmy Valve.

SteamOS to system operacyjny firmy Valve. - SteamOS - beta nowego systemu operacyjnego już dostępna - wiadomość - 2013-12-14
SteamOS to system operacyjny firmy Valve.

Kilka dni temu informowaliśmy o planowanej wysyłce prototypów Steam Machines oraz udostepnieniu systemu operacyjnego SteamOS. Firma Valve dotrzymała słowa i umożliwiła pobieranie wersji beta. Oprócz tego w Steamie opublikowano garść przydatnych informacji na ten temat, wśród których znajdują się między innymi wymagania sprzętowe.

Wasz komputer musi być wyposażony w:

  • Procesor: 64-bitowy firmy Intel albo AMD;
  • Karta grafiki: Nvidia (wsparcie dla układów firm AMD i Intel dodane zostanie wkrótce);
  • Pamięć: 4GB RAM;
  • Dysk twardy: pojemność 500 GB lub więcej;
  • Inne: wsparcie dla rozruchu UEFI oraz port USB.

Należy jednak pamiętać, że obecnie nie mamy do czynienia z ukończonym produktem. System cały czas jest rozbudowywany i według Valve na razie poradzą sobie z nim tylko bardziej zaawansowani użytkownicy, posiadający doświadczenie w pracy z Linuksem. Wszystkie niezbędne informacje, w tym te dotyczące samej instalacji systemu, znajdzie w SteamOS FAQ.

SteamOS to system operacyjny, powstały w oparciu o architekturę Linuksa, stworzony przez firmę Valve. Ma on głównie służyć graczom, którzy chcą bawić się ulubionymi produkcjami przed ekranem telewizora w salonie. Docelowo zapewni on szereg rozmaitych opcji, w tym strumieniowanie obrazu gier z głównego komputera na sprzęt znajdujący się w innym pomieszczeniu i instalowany będzie na komputerach Steam Machines.