Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2014, 08:26

autor: Góral

[News zaktualizowany] Metal Gear Rising: Revengeance - zabezpieczenia DRM uniemożliwiają rozgrywkę offline?

Osoby, które zakupiły grę Metal Gear Rising: Revengeance na PC zgłaszają problemy związane z jej działaniem. Użytkownicy nie mogą bawić się w trybie offline Steama, a w przypadku utraty połączenia internetowego podczas rozgrywki tytuł po prostu przestaje działać.

Metal Gear Rising: Revengeance to slasher autorstwa studia PlatinumGames. - [News zaktualizowany] Metal Gear Rising: Revengeance - zabezpieczenia DRM uniemożliwiają rozgrywkę offline? - wiadomość - 2014-01-10
Metal Gear Rising: Revengeance to slasher autorstwa studia PlatinumGames.

Firma Konami poinformowała na Twitterze, że sytuacja spowodowana jest zwykłym błędem, a nie zabezpieczeniami DRM. Deweloper pracuje już nad usunięciem buga.

Metal Gear Rising: Revengeance w skrócie:
  • Slasher autorstwa studia PlatinumGames
  • Komputerowa edycja zawiera wszystkie trzy dodatki DLC (Blade Wolf, Jetstream i VR Missions) oraz możliwość dostosowania oprawy graficznej
  • Tytuł pierwotnie ukazał się w lutym 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360

Wczoraj w sklepie Steam ukazała się PC-towa edycja gry Metal Gear Rising: Revengeance, jednak jej debiut nie przebiegł do końca pomyślnie. Okazało się bowiem, że produkcja najprawdopodobniej wyposażona jest w uciążliwe zabezpieczenia DRM, uniemożliwiające zabawę w przypadku braku połączenia z Internetem.

Użytkownicy serwisu Kotaku donoszą, że rozgrywka w tytule posiadającym tylko opcję dla jednego gracza jest zablokowana w trybie offline, a jeżeli w czasie zabawy utraci się dostęp do sieci, to po prostu jest się wyrzucanym z gry. Te same problemy zgłaszane są na steamowym forum. Krótko pisząc, wydaje się, że firma Konami zastosowała jeden z najgorszych wariantów zabezpieczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na karcie produktu w sklepie Steam nie widnieje informacja o konieczności ciągłego bycia online. Możliwe więc, że jest to jakiś błąd, jednak wydawca nie zabrał jeszcze głosu w tej sprawie.

[News zaktualizowany] Metal Gear Rising: Revengeance - zabezpieczenia DRM uniemożliwiają rozgrywkę offline? - ilustracja #3Metal Gear Rising: Revengeance to spin-off popularnej serii gier akcji, opowiadający o przygodach Raidena walczącego z cyborgami Desperado Enforcement LLC. Tytuł, w odróżnieniu od głównych części serii, skupia się na bezpośredniej walce przy użyciu katany głównego bohatera. Jedną z ciekawostek jest Blade Mode – tryb, w którym czas zwalnia, a gracz może w precyzyjny sposób szatkować wybrany cel.

Producentem gry jest studio PlatinumGames, które zostało założone w 2006 roku. Jest to japoński deweloper, mający na swoim koncie takie produkcje jak Bayonetta, Anarchy Reigns, MadWorld, The Wonderful 101 czy też Vanquish.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.