Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2014, 08:53

autor: Draug

DiRT 4 ukaże się w 2014 roku?

Na twitterowym i facebookowym profilu serii DiRT pojawiły się tajemnicze wpisy, które mogą sugerować, że kolejna odsłona tego rajdowego cyklu zadebiutuje przed końcem bieżącego roku.

Niedawno informowaliśmy o komunikacie ze strony studia Codemasters, jakoby pracowało ono w tej chwili nad więcej niż jedną grą. Wszem i wobec wiadomo o F1 2014, które zostało zapowiedziane na ten rok, lecz druga produkcja pozostaje zagadką. Z pewnością wielu fanów „mistrzów kodu” chciałoby ujrzeć kolejną odsłonę rajdowej serii DiRT – i wygląda na to, że ich życzenie może się spełnić.

Czyżby kierowca tego Peugeota pędził na spotkanie następnego DiRT-a? - DiRT 4 ukaże się w 2014 roku? - wiadomość - 2014-01-10
Czyżby kierowca tego Peugeota pędził na spotkanie następnego DiRT-a?

Wszystko za sprawą tajemniczych wpisów, jakie pojawiły się na profilach cyklu na Facebooku i Twitterze. Na pierwszym z tych serwisów 23 grudnia opubilkowano życzenia świąteczne, wraz z zagadkowym dopiskiem następującej treści: „Mamy przeczucie, że wszyscy całkiem polubicie rok 2014”. Tekstowi towarzyszył obrazek z DIRT-a 3, przedstawiający Peugeota 405 mknącego przez zasypany śniegiem las (grafika widnieje powyżej).

Z kolei drugi wpis – wrzucony 8 stycznia na Twittera – zawierał zdjęcie przeznaczonego na rok 2015 modelu samochodu Subaru Impreza WRX STi (znajdziecie je poniżej). Fotografię opisano jednym tylko słowem: „SPOILER!”, co można odbierać zarówno dosłownie (bo w centralnej części zdjęcia znalazł się właśnie tylny spoiler wozu), jak i w przenośni. Co więcej, na wspomnianym profilu na Twitterze jeden z fanów napisał: „Miejmy nadzieję, że zapowiecie DiRT-a 4 w 2014 roku” – spotkało się to z odpowiedzią dewelopera w postaci uśmiechniętej buźki i słów: „Palce skrzyżowane” (w anglojęzycznym kręgu kulturowym taki gest oznacza zazwyczaj to samo, co u nas trzymanie kciuków).

„Spoiler”, bo w tym roku na ekranach monitorów i telewizorów zobaczymy ten wóz? - DiRT 4 ukaże się w 2014 roku? - wiadomość - 2014-01-10
„Spoiler”, bo w tym roku na ekranach monitorów i telewizorów zobaczymy ten wóz?

W ubiegłym roku Codemasters wypuściło na rynek GRID-a 2, toteż wydaje się oczywiste, że kolejną grą od tego studia powinien być reprezentant serii DiRT – jakkolwiek nie ma pewności, że jego premiera nastąpi w tym roku, nawet jeśli dotychczas odstępy między kolejnymi odsłonami tego cyklu wynosiły nie więcej niż 2 lata (DiRT zadebiutował w 2007, DiRT 2 w 2009, a DiRT 3 w 2011 roku). Z drugiej strony, niewykluczone również, że omawiany deweloper w istocie pracuje nad zupełnie nową marką. O tym, jak jest naprawdę, powinniśmy przekonać się w nadchodzących tygodniach.