Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 14:05

autor: Sarge

Wieści ze świata (DayZ, Codemasters, Nintendo, Intel) 7/1/14

Dziś piszemy m.in. o przewidywanym terminie premiery gry DayZ w wersji beta, nowych projektach studia Codemasters, karze finansowej koncernu Nintendo, a także kolejnej technologii firmy Intel. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Proteus

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Proteus. Dzieło Eda Keya i Davida Kanagi możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 1,40 euro (ok. 6 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Chillingo / Electronic Arts

Chris Byatte oraz Joe Wee (współzałożyciele studia Chillingo) opuścili firmę Electronic Arts. Zespół Chillingo działa głównie na rynku gier mobilnych i wydał takie tytuły jak Cut the Rope czy Pixel People. Powód odejścia nie jest znany.

DayZ

Studio Bohemia Interactive potwierdziło na oficjalnym blogu, że gra DayZ w wersji beta ukaże się najwcześniej pod koniec 2014 roku. Oznacza to, że produkcja w formie alfy pozostanie jeszcze przez wiele miesięcy, choć w tym czasie fani doczekają się oczywiście wielu łatek usprawniających rozgrywkę. Gra będzie na bieżąco poprawiana, ale premiery końcowego produktu możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2015 roku.

DayZ nie wyjdzie zbyt prędko z fazy testów wersji alfa - Wieści ze świata (DayZ, Codemasters, Nintendo, Intel) 7/1/14 - wiadomość - 2014-01-07
DayZ nie wyjdzie zbyt prędko z fazy testów wersji alfa

Codemasters

Wygląda na to, że studio Codemasters pracuje w tej chwili nad więcej niż jedną grą traktującą o wyścigach rajdowych. Deweloper zapytał fanów na Twitterze, jakie produkcje chcieliby zobaczyć od zespołu w 2014 roku. Jeden z nich napisał, że „z całą pewnością nową grę rajdową lub odsłonę serii DiRT”. Użytkownik zapytał się również dewelopera, czy pracuje nad czymś takim. Studio Codemasters odpowiedziało dość enigmatycznie, że „nie pracuje nad jedną grą”, co oznacza prawdopodobnie, że w przygotowaniu są co najmniej dwie produkcje.

Nintendo

Koncern Nintendo musi zapłacić firmie Tomita Technologies 1,82% wartości każdego sprzedanego 3DS-a w wyniku ostatniego wyroku sądowego. Spór dotyczył wykorzystania patentu w postaci obrazu 3D bez konieczności użycia jakichkolwiek okularów. Sąd orzekł, że pieniądze należą się firmie Tomita Technologies, która jest właścicielem tej technologii. Oznacza to, że firma Nintendo musi zapłacić ok. 3 dolary za każdego sprzedanego 3DS-a, co w tej chwili przekłada się na sumę ok. 105 milionów dolarów.

Intel

Firma Intel zaprezentowała na tegorocznych targach CES technologię pozwalającą na przełączanie się pomiędzy systemami operacyjnymi Windows i Android za pomocą jednego przycisku. Przy okazji koncern Intel ogłosił oficjalne wsparcie dla nadchodzącego SteamOS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Evil Within
 2. Mansion Lord
 3. Wargame: Red Dragon
 4. Lost Orbit
 5. Cradle (2015)
 6. Salon Piękności dla Zwierząt

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. GhostControl Inc – trailer
 2. Europa Universalis IV: Conquest of Paradise – trailer
 3. Cradle (2015) – demo technologiczne
 4. Life Goes On – trailer
 5. Daylight – trailer #2