Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2014, 09:17

autor: luckie

World of Tanks – europejskie finały trzeciego sezonu odbędą się w Polsce

Firma Wargaming.net zapowiedziała, że tegoroczne Finały Regionalne w grze World of Tanks zostaną przeprowadzone w Polsce. Rozgrywki, których celem będzie wyłonienie dwóch najlepszych europejskich drużyn, odbędą się w Tychach 24 i 25 stycznia.

Niemieckie czołgi ponownie wjadą do Polski – ale tym razem raczej nikt nie będzie miał nic przeciwko - World of Tanks – europejskie finały trzeciego sezonu odbędą się w Polsce - wiadomość - 2014-01-10
Niemieckie czołgi ponownie wjadą do Polski – ale tym razem raczej nikt nie będzie miał nic przeciwko
Finały World of Tanks Pro League Sezonu 3:
  1. Europejskie finały odbędą się w Tychach w Polsce
  2. Rozgrywki odbędą się 24 i 25 sytcznia
  3. Rywalizujące drużyny to: Team Dignitas, Virtus Pro, Mousesports, DeNova, Kazna Kru, Evil Panda Squad (Polacy)
  4. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Wielki Finał

Europejskie finały trzeciego sezonu mistrzostw w grze World of Tanks będą miały miejsce w Polsce. Firma Wargaming.net poinformowała, że 24 i 25 stycznia w Starym Browarze w Tychach odbędą się zawody, które wyłonią maksymalnie dwie spośród sześciu najlepszych europejskich drużyn. W późniejszym czasie zmierzą się one z mistrzami z całego świata w Wielkim Finale.

Tegorocznymi faworytami są Team Dignitas, Virtus Pro i Mousesports, mający na swoim koncie najwięcej zwycięstw. Szanse mają również klany DeNova, Kazna Kru oraz Evil Panda Squad – ostatni w całości złożony z Polaków. Zwycięzcy Finałów Regionalnych w Polsce otrzymają nagrodę w wysokości 100 tysięcy euro.

Gospodarzem rozgrywek będzie znany społeczności e-sportowej Mitch „Uber” Leslie. Natomiast komentować będą Lauren „Pansy” Scott i Oliver „Laughter” Maxfield. Wszystkie mecze będą streamowane na żywo w serwisie ESL TV na kanale World of Tanks. Będziecie mogli je obejrzeć w tym miejscu.

World of Tanks jest grą MMO typu „free-to-play”, która pozwala graczom wcielić się w dowódców czołgów z okresu II wojny światowej. Oficjalna premiera tytułu odbyła się w kwietniu 2011 roku, choć pierwsze beta testy rozpoczęły się w roku 2010. Od tamtej pory gra zyskała oszałamiającą popularność, stając się ważną dyscypliną e-sportową. W podsumowaniu roku 2013 roku, twórcy wyjawili, że liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 78 milionów. Produkcja zapisała się również w Księdze Rekordów Guinessa, dwukrotnie osiągając największą liczbę osób grających jednocześnie na pojedynczym serwerze – za drugim razem było to 190 541 graczy 21 stycznia 2013 roku.

  1. Oficjalna strona gry World of Tanks