Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 08:15

autor: Adrian Werner

Broken Age - pierwszy zwiastun przygodówki studia Double Fine

Studio Double Fine wypuściło pierwszy zwiastun z gry Broken Age, czyli przygodówki point-n-click, na produkcję której zgromadzono ponad 3 mln dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Kilka dni temu studio Double Fine ujawniło oficjalnie grę Broken Age, czyli przygodówkowy projekt sfinansowany za pomocą serwisu Kickstarter. Wtedy otrzymaliśmy tylko jednego screena. Teraz twórcy wypuścili pierwszy materiał video w postaci krótkiego zwiastuna.

  1. Broken Age – strona oficjalna gry

Gra opowie równoległe historie dwóch postaci. Pierwszą z nich jest żyjąca w niewielkiej wiosce dziewczyna. Lokalna starszyzna zdecydowała, że zostanie ona złożona w ofierze i wydana na pożarcie potwornej bestii. Dziewczyna nie chce jednak, aby tak skończyło się jej życie i postanawia walczyć. Drugim bohaterem będzie chłopiec mieszkający samotnie na pokładzie statku kosmicznego. Opiekuje się nim potężny komputer, w którym zaprogramowano schematy instynktu macierzyńskiego. Zapewnia on chłopcu wszystkie możliwe wygody, ale ten pragnie jedynie udać się na wyprawę w poszukiwaniu nowych przygód.

Broken Age będzie tradycyjną przygodówką, z dwuwymiarową grafiką oraz interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. W planach są wersje na PC oraz urządzania mobilne, a premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku.

Autorzy Broken Age postawili na grafikę 2D. - Broken Age - pierwszy zwiastun z przygodówki studia Double Fine - wiadomość - 2013-03-28
Autorzy Broken Age postawili na grafikę 2D.

Studio Double Fine nie było w stanie znaleźć wydawcy zainteresowanego sfinansowaniem gry tego typu. Dlatego postanowiono spróbować sił na Kickstarterze, gdzie poproszono graczy o 400 tys. dolarów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i w ciągu miesiąca uzbierano ponad 3,3 mln dolarów. Tak znaczne przekroczenie celu minimalnego umożliwiło zwiększenie skali gry. Porzucono początkowe plany zakładające krótką, tanią produkcję i zamiast tego Broken Age przeobraziło się w duży projekt, który zaoferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza oraz wysoki poziom wykonania.

Sukces Double Fine na Kickstarterze przetarł szlaki dla innych deweloperów. Z serwisu postanowiło skorzystać wiele innych zespołów, dzięki czemu obecnie w produkcji znajdują się takie projekty jak Wasteland 2, Shadowrun Returns, Dreamfall Chapters, Broken Sword: The Serpent's Curse czy Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD.