Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2013, 19:00

autor: Ender

Broken Age to tytuł kickstarterowej przygodówki studia Double Fine

Podczas targów PAX East, studio Double Fine zdradziło oficjalny tytuł swojej najnowszej przygodówki, której produkcja została sfinansowana przy pomocy zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Broken Age będzie tradycyjną grą point-and-click przedstawiająca losy dwóch postaci żyjących w zupełnie różnych światach.

Gra będzie posiadała tradycjną i ręcznie rysowaną dwuwymiarową oprawę graficzną - Broken Age to tytuł kickstarterowej przygodówki studia Double Fine - wiadomość - 2013-03-24
Gra będzie posiadała tradycjną i ręcznie rysowaną dwuwymiarową oprawę graficzną

Ubiegłoroczna zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter, którą rozpoczęło studio Double Fine, by móc stworzyć oryginalną klasyczną przygodówkę point-and-click bez obawy o znalezienie wydawcy, zakończyła się ogromnym sukcesem. Deweloper zebrał ponad 3 miliony dolarów, bijąc rekord i rozpoczynając prawdziwą kickstarterową gorączkę, obserwowaną do dzisiaj. Część osób, które współfinansowały projekt już od dłuższego czasu otrzymały dostęp do serii filmowych dokumentów, pokazujących od kuchni prace nad tytułem oraz innych dotyczących go informacji. Większość potencjalnych graczy nie miała jednak okazji zobaczyć tych materiałów. Dlatego też, na panelu Double Fine, zorganizowanym podczas targów PAX East, producenci przedstawili wreszcie oficjalny tytuł gry – Broken Age, a także otworzyli jej stronę internetową.

Na witrynie Broken Age przeczytamy co nieco o fabule produkcji, zobaczymy pierwszą grafikę koncepcyjną oraz złożymy zamówienie przedpremierowe, w cenie 15 lub 30 dolarów. Ta druga opcja otworzy nam dostęp do forum dewelopera oraz zapewni cyfrowy soundtrack i możliwość ściągnięcia beta-wersji. Przygodówka opowiadać będzie o losach dwóch postaci, dziewczyny i chłopaka, którzy żyją w zupełnie różnych światach. Bohaterka zostaje zmuszona przez swoją wioskę do poświęcenia się w ofierze potworowi, ale stawia opór i sprzeciwia się swym oprawcom. Z kolei, bohater prowadzi monotonne i samotne życie na pokładzie statku kosmicznego. Jego wszystkie potrzeby spełnia opiekuńczy komputer pokładowy. Chłopak marzy jednak o przygodach i o tym, by zrobić w życiu coś dobrego i znaczącego.

  1. Oficjalna strona Broken Age