Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2013, 19:53

XCOM: Enemy Unknown - tajemiczy filmik zapowiada dalszy ciąg wojny

Na targach PAX East studio Firaxis pokazało tajemniczy filmik zapowiadający kolejny rozdział sagi XCOM. Nie wiemy czy chodzi o duży dodatek, czy też pełnowymiarową kontynuacje. Wiadomo jedynie, że przyjdzie nam zmierzyć się z nową frakcją wrogów.

Studio Firaxis było w ostatnich dniach bardzo aktywne. Wpierw zapowiedziano Brave New World, czyli drugi duży dodatek do Sid Meier’s Civilization V. Potem zespół ujawnił utrzymaną w klimatach horroru strategię Haunted Hollow, która zmierza na urządzenia mobilne. Deweloperzy nie zamierzali jednak poprzestać na tych wieściach. Zamiast tego na targach PAX East sprawili niespodziankę fanom XCOM: Enemy Unknown i pokazali zgromadzonym graczom krótki filmik zapowiadający następny rozdział cyklu.

Główny projektant gry, czyli Jake Solomon, stwierdził, że nienazwany wciąż projekt jest na dosyć wczesnym etapie produkcji i sporo czasu upłynie, nim Firaxis będzie w stanie oficjalnie go zapowiedzieć. Nie wiemy zatem nawet czy chodzi o duży dodatek do XCOM: Enemy Unknown, czy też pełnowymiarową kontynuację. Cały teaser był po prostu miłym prezentem dla fanów.

Czy autorzy powrócą do pomysłów z X-COM: Terror from the Deep? - XCOM: Enemy Unknown - tajemiczy filmik zapowiada dalszy ciąg wojny - wiadomość - 2013-03-24
Czy autorzy powrócą do pomysłów z X-COM: Terror from the Deep?

Warto jednak zwrócić uwagę na treść filmiku. W nim członek rady zwraca się do kierowanego przez gracza dowódcy, informując o nadejściu nowego wroga. Ta informacja może budzić skojarzenia z drugą częścią oryginalnego cyklu, czyli wydanym w 1995 roku X-COM: Terror from the Deep. W grze musieliśmy się zmierzyć w nowym typem obcych żyjących w oceanach. Możliwe więc, że Firaxis zamierza pójść podobną droga i w przyszłości wojna przeciwko kosmitom przeniesie się pod wodę.

Tajemniczy zwiastun kolejnego rozdziału serii nie był jedyną nowiną związaną z cyklem, którą ujawniono na targach PAX East. Ludzie z Firaxis zapowiedzieli również mobilne XCOM: Enemy Unknown, które zmierza na urządzenia z systemem iOS. Będzie to czysta konwersja z pecetów i konsol, pozbawiona uproszczeń mechanizmów rozgrywki. Po więcej konkretów odsyłamy do poświęconej tej produkcji wiadomości.

Elementy serii przenikną również do Civilization V: Brave New World. W dodatku pojawi się bowiem możliwość wyszkolenia agentów XCOM. Jednostki dostępne mają być w późnych etapach zabawy, gdy odblokujemy końcówkę rozszerzonego drzewka technologicznego. Oddziały te będą prawdziwym postrachem na mapach. Poza potężnym uzbrojeniem dysponować mają również niezwykłą mobilnością, potrafiąc w ciągu jednej tury przemieścić się aż o 40 pól.

  1. XCOM: Enemy Unknown – oficjalna strona gry