Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2013, 14:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano drugi dodatek do Sid Meier's Civilization V - Brave New World. Będzie polska cywilizacja!

Firma 2K ujawniła dzisiaj drugie, duże rozszerzenie do popularnej gry strategicznej - Sid Meier's Civilization V. Brave New World wprowadzi do zabawy polską cywilizację, Kazimierza III Wielkiego i sporo innych rzeczy. Premiera nastąpi latem bieżącego roku.

Firmy 2K i Firaxis Games zapowiedziały drugie, duże rozszerzenie do gry Sid Meier's Civilization V - Brave New World. Dodatek powinien się nam szczególnie spodobać, gdyż wniesie do zabawy nowe cywilizacje, w tym i polską. Oprócz tego tytuł doczeka się wielu innych usprawnień oraz nowości.

Dodatek Brave New World do gry Sid Meier's Civilization V. - Zapowiedziano drugi dodatek do Sid Meier's Civilization V - Brave New World. Będzie polska cywilizacja! - wiadomość - 2013-03-15
Dodatek Brave New World do gry Sid Meier's Civilization V.

Twórcy udostępnią 9 kolejnych cywilizacji, gdzie każda posiadać będzie własne cechy, jednostki, budowle, a także wodzów. W przypadku Polski będzie to Kazimierz III Wielki. Produkcja umożliwi szerzenie kultury danego narodu na świecie. Wchodząc w kooperację z artystami będziemy tworzyć dzieła sztuki, dzięki którym usłyszy o nas cała planeta. To jednak dopiero początek wszystkich nowości.

Dodatek pozwoli nam także wcielić się w dyplomatę, który w ramach posiedzeń Światowego Kongresu będzie wpływał na ważne dla całego świata postanowienia. Mówi się, np. o nakładaniu limitów na zużycie surowców czy podejmowaniu decyzji o użyciu broni masowego rażenia. Miasta będzie można łączyć drogami transportowymi, które zapewnią podległej nam ludności lepszy byt i pomogą rozprzestrzenić kulturę oraz religię.

Ujawniono również osiem nowych cudów świata, w tym grecki Partenon, nowojorski Broadway czy Galerię Uffizi we Florencji. Poza tym otrzymamy dwa nowe scenariusze, w których weźmiemy udział między innymi w Wojnie Secesyjnej (USA), a także wkroczymy na tereny Afryki.

W wywiadzie dla serwisu PC Gamer, przedstawiciel studia Firaxis powiedział, że polską cechą jest Solidarność, a wprowadzenie tego narodu daje jednostki mocno zakorzenione w okresie średniowiecza i renesansu. Przy okazji ujawnił, że będzie to bardzo dobra cywilizacja, która pomoże odnieść wiele zwycięstw. Chyba powinniśmy komuś podziękować za komplement.

Kazimierz III Wielki w grze Civilization V.
Kazimierz III Wielki w grze Civilization V.

Twórcy zapewniają, że Brave New World zapewni dziesiątki godzin wspaniałej zabawy, a ujawnione informacje zdają się to potwierdzać. Niestety nie poznaliśmy dokładnej daty premiery, zapewniono jednak, że dojdzie do niej latem bieżącego roku na komputerach PC i Mac. Polskim dystrybutorem najprawdopodobniej zostanie firma Cenega, która rozprowadzała w naszym kraju „piątkę” i dodatek Gods & Kings. Były one wydawane zawsze w pełnej polskiej wersji językowej, więc podobnie powinno być i w tym przypadku.

W dodatku Brave New World pojawi się husaria. - Zapowiedziano drugi dodatek do Sid Meier's Civilization V - Brave New World. Będzie polska cywilizacja! - wiadomość - 2013-03-15
W dodatku Brave New World pojawi się husaria.

Sid Meier's Civilization V to piąta odsłona jednej z najpopularniejszych strategicznych serii gier wideo. Produkcja ukazała się na komputerach PC we wrześniu 2010 i zdobyła uznanie nie tylko graczy, ale także mediów, które nie szczędziły jej wysokich ocen, co przełożyło się na średnią na serwisie Metacritic równą 90 punktom. W czerwcu zeszłego roku gra otrzymała pierwsze, duże rozszerzenie - Gods & Kings.