Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2013, 14:56

Przegląd MMO (15/03/2013) - m.in. Guild Wars 2, Star Wars: The Old Republic, World of Warcraft: Mists of Pandaria, Lineage II [AKTUALIZACJA]

W premierowym przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze aktualizacje i dodatki do Guild Wars 2, Star Wars: The Old Republic oraz World of Warcraft: Mists of Pandaria. Wspominamy także o opóźniających się beta-testach polskiej wersji Lineage II.

[AKTUALIZACJA] Przedstawiciele firmy Innova ogłosili nową datę rozpoczęcia otwartych beta-testów – będzie to 19 marca. Szczegółowe informacje znajdziecie w tym wątku.

Witamy w pierwszej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO przeczytacie m.in. o najnowszej aktualizacji Guild Wars 2, pierwszym pełnoprawnym dodatku do Star Wars: The Old Republic, ostatnim uaktualnieniu World of Warcraft: Mists of Pandaria oraz problemach związanych z beta-testami polskiej lokalizacji Lineage II. Ponadto wspominamy także o takich grach jak Aion, Allods Online, TERA, The Elder Scrolls Online oraz The Secret World.

Guild Wars 2

Na 26 marca zapowiedziano ukazanie się najnowszej aktualizacji sztandarowej gry studia ArenaNet. The Razing będzie trzecią z czterech części, mających pojawić się w ramach cyklu Flame and Frost, który zapoczątkowany został w styczniu tego roku. Oprócz rozwinięcia tzw. Żyjącej Opowieści (ang. – Living Story), przyniesie ona także standardowe zmiany w kodzie gry, których treść nie została jednak jeszcze ujawniona (poza małym wyjątkiem, który znajdziecie poniżej). Nauczeni doświadczeniem z dwóch poprzednich aktualizacji (Prelude oraz The Gathering Storm), możemy szacować, że szczegółowy wykaz zmian ukaże się dopiero na kilka dni przed samą premierą The Razing. Szerzej na temat przedostatniej odsłony Flame and Frost przeczytacie tu.

Deweloperzy poinformowali, że jedną ze zmian zawartych w aktualizacji będzie zniesienie dotychczasowych limitów występujących podczas rozgrywek WvW. Mowa tu o tzw. cullingu, funkcji odpowiedzialnej za „doczytywanie” modeli postaci kolejnych przeciwników napotykanych w trakcie potyczek pomiędzy światami – The Razing ostatecznie zakończy jej działanie. Autorzy tłumaczą, że zastosowanie takiego rozwiązania było wcześniej konieczne, w celu zredukowania wymagań systemowych ze strony klienta oraz ograniczenia ilości zasobów sieciowych wykorzystywanych przez grę. Począwszy od 26 marca wszyscy posiadający odpowiednio mocny sprzęt, będą mogli cieszyć swoje oczy jeszcze bardziej widowiskowymi starciami. Nie zapomniano także o tych, których maszyny mają już najlepsze lata za sobą – produkcja zostanie wyposażona w nowe opcje konfiguracyjne, umożliwiające m.in. ograniczenie liczby wyświetlanych modeli, ich jakości, lub wręcz całkowite ich wyłączenie (wówczas widoczne będą jedynie nazwy). Szczegółowe informacje na temat zmian dot. funkcji cullingu dostępne są tu.

Przy okazji przypominamy o trwającej przez cały marzec promocjikażdego dnia będziemy mieli okazję nabyć, poprzez wbudowany w grę sklepik, wybrane przedmioty użytkowe po cenach obniżonych o 15-40%. Towary przecenione w danym czasie znajdziemy w specjalnej zakładce promocyjnej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Star Wars: The Old Republic

Choć data premiery pierwszego płatnego dodatku do Star Wars: The Old Republic, zatytułowanego The Rise of The Hutt Cartel, nie została jeszcze dokładnie określona (mówi się o tegorocznej wiośnie), to firma Electronic Arts zdecydowała się zawczasu rozpocząć akcję promocyjną. W pierwszym odcinku dziennika dewelopera autorzy opisują kreację planety Makeb, a także wyjaśniają pokrótce wątek fabularny, który będzie rozgrywany na jej powierzchni w ramach dodatku. Prócz nowych zadań skupiających się wokół rasy Huttów, The Rise of the Hutt Cartel podniesie również maksymalny poziom doświadczenia do 55 levelu. Cena rozszerzenia będzie wahała się pomiędzy 10 (dla posiadaczy aktywnego abonamentu) a 20 dolarami (pozostali użytkownicy). Szczegółów na ten temat możecie dowiedzieć się pod tym adresem. Poniżej prezentujemy omawiany materiał wideo z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft: Mists of Pandaria

6 marca ukazała się kolejna aktualizacja do najpopularniejszej gry MMORPG wszechczasów – World of Warcraft. Uaktualnienie zatytułowane The Thunder King przyniosło sporo zmian i dodatkowej zawartości w świecie gry. Obok nowych lokacji i specjalnych Kamieni Rytualnych (ang. – Ritual Stones) w produkcji pojawiło się wielu nowych bossów, wśród których na pierwszy plan wysuwa się Lei Shen, tytułowy Thunder King. Więcej na temat rozszerzenia dowiecie się tu, zaś szczegółowy wykaz zmian dostępny jest pod tym adresem.

Jak to zwykle bywa w przypadku tak dużych uaktualnień, twórcy także i teraz nie ustrzegli się drobnych błędów, które jednak są na bieżąco naprawiane i usuwane. O postępie prac deweloperzy informują wszystkich zainteresowanych w tym miejscu.

Opublikowano również dokładny rozkład rajdu na Throne of Thunder. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach, także teraz autorzy zdecydowali się podzielić całość zawartości na kilka mniejszych części. Odblokowywane będą one stopniowo wraz z upływem czasu, kolejno aż do 16 kwietnia. Szczegóły znajdziecie tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Lineage II

Nie tak dawno informowaliśmy o zaplanowanych na 12 marca otwartych beta-testach polskiej edycji Lineage II. Rychło po ich zakończeniu wystartować miał pierwszy oficjalny polski serwer tegoż popularnego MMO. Niestety, jak poinformowała niedawno rosyjska firma Innova, europejski wydawca tytułu, nastąpiło nieoczekiwane opóźnienie i zapowiadane testy trochę się opóźnią. Jednocześnie obiecano, że nowa data ich uruchomienia zostanie ogłoszona jeszcze w ciągu bieżącego tygodnia. By mieć pewność, że jej nie przeoczycie zachęcamy do śledzenia oficjalnego fanpage oraz forum. Przy okazji zaprezentowano również pierwsze screeny z polskiego klienta gry. Znajdziecie je pod tym adresem.

Polonizacja Lineage II będzie świetną okazją dla wielu byłych graczy, by ponownie powrócić do tytułu. Warto jednak mieć na uwadze, że od czasu swojej premiery w 2004 roku gra przeszła długą drogę i była wielokrotnie gruntownie modyfikowana. Informacje o ostatnich aktualizacjach, i o tym jak obecnie prezentuje się produkcja, znajdziecie w uprzednio przygotowanym przez nas materiale, dostępnym pod tym adresem.

Warto zaznajomić się także z informacjami dotyczącymi kolejnej nadchodzącej kroniki – Lindvior. Jak zapowiedzieli wcześniej przedstawiciele Innovy, pracę nad jej tłumaczeniem i wdrażaniem zostaną rozpoczętę niezwłocznie po uruchomieniu polskiego serwera. Pierwsze szczegóły na temat najnowszej odsłony Lineage II dostępne są tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Lineage II

Aion

Choć za oknem wciąż zima, to w świecie Atreii wiosenna atmosfera króluje w najlepsze. To wszystko za sprawą specjalnego Wiosennego Eventu, który potrwa do 20 marca. Podczas jego trwania gracze zdobywać będą Różane Płatki (ang. – Pink Petals), które można następnie wymienić na atrakcyjne nagrody – m.in. unikatowe stroje, barwniki, lub inne przydatne przedmioty. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Allods Online

Świat Sarnaut w końcu doczekał się wyczekiwanego dodatku. 12 marca oficjalnie zadebiutował Lords of Destiny, najnowsze rozszerzenie gry Allods Online. Z tej okazji twórcy przygotowali dla graczy niespodziankę – wszystkie konta z postaciami pomiędzy 46 a 51 poziomem otrzymały 20 Kluczy i 10 Replikatorów Astralnych. Dodatek przyniósł szereg zmian w postaci nowych krain, umiejętności, rajdów i wielu innych. Dokładny wykaz zawartości Lords of Destiny dostępny jest pod tym adresem.

By uczcić nadejście rozszerzenia twórcy ogłosili Tydzień Nowych Rekrutów. Wydarzenie potrwa do 19 marca, a w jego ramach przewidziano m.in. 20% obniżkę cen Foliałów Doświadczenia i Reputacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Allods Online

TERA

Od czasu przejścia na model free-to-play TERA nie może narzekać na brak zainteresowania. Europejski wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, nie zdążył się jednak jeszcze pochwalić o ile wzrosła liczba aktywnych graczy. Być może jest to spowodowane tym, że produkcja borykała się w ostatnim czasie z drobnymi problemami technicznymi – szwankował system dostawy specjalnych przedmiotów przeznaczonych dla członków klubu TERA. Problem został już jednak zażegnany wraz z ostatnią aktualizacją, która poprawiła m.in. drobne błędy ze stabilnością serwerów i umiejętnościami otrzymywanymi przez najlepszych graczy w rozgrywkach 3 na 3. Od teraz pakiet przedmiotów przeznaczonych dla klubowiczów dostępny będzie z poziomu gry, autorzy jednak przestrzegają, że odebrać go można tylko jednorazowo każdego miesiąca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry TERA

The Elder Scrolls Online

Pod koniec marca rusza pierwsza tura zamkniętych beta-testów The Elder Scrolls Online. Jednocześnie jest to ostatni dzwonek dla chętnych, którzy w dalszym ciągu mogą wysyłać swoje zgłoszenia wyrażające chęć udziału w nich. Można tego dokonać w tym miejscu. Szczęśliwcy zostaną o swoim wyborze poinformowani drogą emailową, a do ich zadań, oprócz rzecz jasna samego grania, należeć będzie także wypełnianie stosownych ankiet.

W ostatnim czasie twórcy gry opublikowali szereg odpowiedzi na pytania nadsyłane przez fanów. Dowiemy się z nich m.in. w jaki sposób wybierani będą potencjali beta-testerzy, ile ważyć będzie klient gry, a także jak nie dać się nabrać oszustom udającym przedstawicieli deweloperów, próbującym wyłudzić nasze dane osobowe.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

The Secret World

Osadzona w mrocznym świecie, jedna z najbardziej oryginalnych gier MMO ostatnich lat doczekała się kolejnego rozszerzenia. Issue #6 ukaże się 17 marca (osoby opłacające abonament mogą się cieszyć nim już od dziś) i będzie kosztować 10 dolarów (ok. 32 złote). The Last Train to Cairo to przede wszystkim nowe lokacje i zadania dostępne na terenie Egiptu. Oprócz tego w dodatku zadebiutuje także kolejna broń pomocnicza – bicz. Pojawią się również drobne zmiany w systemie PvP oraz zupełnie świeży rajd – Eidolon. Więcej informacji na temat samego Issue #6 znajdziecie tu, zaś pasjonatów starć z innymi graczami na pewno zainteresuje obszarny materiał dotyczący wspomnianych modyfikacji trybu PvP – całość dostępna jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Secret World