Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2012, 13:44

autor: Michał Marian

Lineage II – polska lokalizacja i polski serwer prawdopodobnie już na początku 2013 roku

W połowie roku zapowiedziano przygotowanie zlokalizowanej wersji popularnej gry MMO - Lineage II. Nieoficjalne źródła donoszą, że start serwera dedykowanego naszym rodakom i tym samym pełna polska wersja gry zostaną uruchomione z początkiem 2013 roku.

Wydany w 2003 roku Lineage II wciąż przyciąga wielu graczy. - Lineage II – polska lokalizacja i polski serwer prawdopodobnie już na początku 2013 roku - wiadomość - 2012-12-07
Wydany w 2003 roku Lineage II wciąż przyciąga wielu graczy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prace nad polską lokalizacją Lineage II powoli dobiegają końca. Data premiery rodzimej wersji gry oraz otwarcia polskiego serwera nie została jeszcze ogłoszona, choć nieoficjalne źródła (w postaci administatora strony fanowskiej Lineage2.com.pl) donoszą, że nastąpi to na początku przyszłego roku.

Z początkiem grudnia Innova, firma sprawująca pieczę nad tytułem w Europie, uruchomiła oficjalny polski fanpage gry. Aktualnie trwa również głosowanie nad zawierającymi rodzime elementy płaszczami, które niewątpliwie znajdą się w finalej, spolszczonej wersji.

Być może jeszcze tej zimy znów przyjdzie zmierzyć się nam z wyzwaniami czekającymi w Lineage II. - Lineage II – polska lokalizacja i polski serwer prawdopodobnie już na początku 2013 roku - wiadomość - 2012-12-07
Być może jeszcze tej zimy znów przyjdzie zmierzyć się nam z wyzwaniami czekającymi w Lineage II.

Jeden z przedstawicieli Innovy w udzielonym wywiadzie ujawnił również dodatkowe informacje dotyczące planowanych przedsięwzięć skierowanych na polski rynek. Wśród najciekawszych znajdują się niewątpliwie zapowiedź turnieju PvP, który rozegrany zostanie pomiędzy największymi polskimi klanami, a także specjalne przedmioty możliwe do nabycia we wbudowanym sklepie poprzez system mikrotransakcji.

Zapowiedziany turniej PvP będzie świetną możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. - Lineage II – polska lokalizacja i polski serwer prawdopodobnie już na początku 2013 roku - wiadomość - 2012-12-07
Zapowiedziany turniej PvP będzie świetną możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.

Przeżywający obecnie drugą młodość tytuł, zawdzięczaną zwłaszcza przejściu na model free-to-play, rozwija się nieustannie od czasu swojej oficjalnej premiery w Europie, która miała miejsce 7 grudnia ubiegłego roku. Wydany wówczas Lineage II: Goddess of Destruction doczekał się przez ostatni rok wielu aktualizacji i poprawek zawartych w trzech głównych dodatkach: Harmony, Tauti oraz Glory Days.

Rozszerzenie Harmony z 7 marca 2012 roku było ukłonem zwłaszcza w stronę nowych graczy, którzy dopiero postanowili rozpocząć swoją przygodę z Lineage II. Zawarte w nim zmiany miały za zadanie przyśpieszyć i ułatwić uzyskiwanie początkowych poziomów doświadczenia, celem umożliwiania jak najszybszego dostępu do wszystkich opcji oferowanych przez grę.
Dodatek wprowadzał także pewne poprawki do istniejących już lokacji, zadań oraz systemu gry, wpływającego na poczynania wszystkich graczy, niezależnie od ich poziomu.

  1. Szczegółowa lista zmian wprowadzonych przez dodatek Harmony

Tauti ukazało się 13 czerwca niosąc ze sobą zmiany dotyczące w głównej mierze obszarów przeznaczonych dla postaci wysokolevelowych. Dodano dwie nowe lokacje: Guillotine Fortress oraz zamieszkiwane przez tytułowego Tauti - The Seed of Hellfire. Odświeżono oraz zmodyfikowano system zdobywania i utrzymywania zamków, a także wprowadzono nowy rodzaj aktywności dla wielbicieli PvP – Ceremony of Chaos.

  1. Szczegółowa lista zmian wprowadzonych przez dodatek Tauti

Najświeższe rozszerzenie, Glory Days, wprowadzone zostało 24 października, a jego głównym celem było usprawnienie i poprawa obecnych już elementów rozgrywki. Pole działania twórców zostało w znacznej mierze wyznaczone przez samych graczy, którzy tym razem mieli realny wpływ na następujące w produkcji zmiany. Modernizacji uległy przede wszystkim poszczególne klasy i ich umiejętności, system subklas oraz system klanowy.

  1. Szczegółowa lista zmian wprowadzonych przez dodatek Glory Days

Oczekując na premierę polskiej lokalizacji gry już teraz możemy wypróbować jej angielską wersję, wystarczy zarejestrować się i pobrać ją z oficjalnej strony.

  1. Oficjalna polska strony gry Lineage II