Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2013, 17:25

autor: Ender

Data premiery Civilization 5: Brave New World. Dodatek z jednostkami z XCOM: Enemy Unknowm

Twórcy ze studia Firaxis Games zapowiedzieli, że w nadchodzącym dodatku do piątej odsłony serii Civilization znajdą się grywalne jednostki pochodzące z gry XCOM: Enemy Unknowm. Deweloperzy potwierdzili również datę premiery rozszerzenia, która w Europie będzie miała miejsce 12 lipca tego roku.

W połowie ubiegłego roku ukazał się pierwszy duży dodatek dla gry, zatytułowany Bogowie i Królowie - Data premiery Civilization 5: Brave New World. Dodatek z jednostkami z XCOM: Enemy Unknowm - wiadomość - 2013-03-24
W połowie ubiegłego roku ukazał się pierwszy duży dodatek dla gry, zatytułowany Bogowie i Królowie

Dwie ostatnie produkcje studia Firaxis Games, a więc XCOM: Enemy Unknown i Civilization V, łączą swoje siły. Na oficjalnym panelu dyskusyjnym dewelopera, odbywającym się podczas targów PAX East, twórcy potwierdzili, że w najnowszym dodatku do Civilization V, zatytułowanym Brave New World, znajdzie się grywalny oddział XCOM. Jednostka będzie dostępna w końcowym etapie zabawy i jest owocem rozszerzonego drzewka technologicznego. Wyszkoleni pogromcy obcych dysponują niebagatelną siłą ognia i nadzwyczajną mobilnością, potrafiąc w ciągu jednej tury przemieścić się aż o 40 pól. Producenci zdradzili również datę premiery Brave New World. W Stanach Zjednoczonych zadebiutuje on 9 lipca, do Europy trafi natomiast w trzy dni później, 12 lipca.

Dodatek Sid Meier's Civilization V: Brave New World wprowadzi 9 nowych cywilizacji, w tym Polskę z królem Kazimierzem Wielkim. Produkcja skupi się na rozszerzeniu opcji związanych z handlem, kulturą oraz dyplomacją naszego narodu. Tradycyjnie gracze będą mogli liczyć także na szereg nowych jednostek, budynków, technologii oraz cudów świata. Otrzymamy także dwa nowe scenariusze, w których weźmiemy udział w amerykańskiej Wojnie Secesyjnej oraz wkroczymy na tereny Afryki.

Oddziały XCOM w akcji - Data premiery Civilization 5: Brave New World. Dodatek z jednostkami z XCOM: Enemy Unknowm - wiadomość - 2013-03-24
Oddziały XCOM w akcji
  1. Oficjalna strona gry Sid Meier's Civilization V