Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2013, 15:40

autor: Ender

Zapowiedziano nową wersję RuneScape

Twórcy ze studia Jagex zapowiedzieli, że latem tego roku premierę będzie miała kolejna odświeżona odsłona przeglądarkowego MMO RuneScape. Wszyscy dotychczasowi gracze będą mogli przenieść swoje konta i postacie do nowej wersji produkcji, która zbudowana została z myślą o wykorzystaniu zalet technologii HTML5 oraz Web GL.

Według Księgi rekordów Guinessa RuneScape to także najczęściej aktualizowana gra świata - Zapowiedziano nową wersję RuneScape - wiadomość - 2013-03-24
Według Księgi rekordów Guinessa RuneScape to także najczęściej aktualizowana gra świata

RuneScape, które narodziło się w 2001 roku, jest popularnym przeglądarkowym MMORPG, w swojej długiej historii przechodzącym wiele przemian. Twórcy z brytyjskiego studia Jagex Games chwalą się wciąż tym, że ich tytuł posiada ponad 200 milionów kont użytkowników, które mają czynić z niego największego przedstawiciela gatunku w historii. Ich sukces nie sprawia jednak, że spoczywają na laurach. Na oficjalnym kanale YouTube zapowiedzieli właśnie kolejną odsłonę gry, która jeszcze latem tego roku zostanie udostępniona fanom.

Nowy RuneScape stworzony zostanie z wykorzystaniem technologii HTML5 oraz Web GL, co ma nie tylko przyspieszyć działanie produkcji, ale również znacząco polepszyć jej oprawę graficzną. Wszyscy dotychczasowi gracze będą mogli z łatwością przenieść swojej postacie oraz konta do zapowiedzianej wersji produkcji. Jeżeli jednak uważają, że będzie ona zbyt wymagająca dla ich sprzętu, będą mogli cały czas bawić się ze wcześniejszą odsłoną tytułu, działającą na silniku wykorzystującym język Java. Jedną z wymienianych istotnych zamian, które mają zostać wprowadzone wraz z aktualizacją, jest możliwość łatwego modyfikowania interfejsu użytkownika. Twórcy zapowiadają, że szybko dostosujemy go do własnych potrzeb, wykorzystując nowe rozwiązania lub używając wcześniejszej konstrukcji menu. Istotną nowinką będzie też poprawiona praca kamery. Dodatkowo przygotowano nowy soundtrack nagrany przez orkiestrę symfoniczną, a w najbliższych planach dewelopera jest przedstawienie odświeżonej strony dla społeczności graczy.

  1. Oficjalna strona RuneScape