Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 08:45

autor: Sarge

Diablo III zmierza także na Xboksa 360?

Niemiecki serwis GameStar donosi, że firma Blizzard podpisała jeden z udostępnionych screenów nazwą „Xbox 360”. Potwierdzałoby to plotki o pracach nad wersją na konsolę Microsoftu. Do tej pory potwierdzono jedynie edycje na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Pod koniec lutego firma Blizzard potwierdziła, że gra Diablo III zostanie wydana na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Sporo wskazuje jednak na to, że popularna produkcja hack’n’slash zmierza także na Xboksa 360.

Taki wniosek wysnuli redaktorzy niemieckiego serwisu GameStar. Zauważyli oni, że jeden z udostępnionych przez firmę Blizzard screenów z Diablo III został podpisany „Xbox 360”. Nie wiadomo, gdzie pierwotnie pojawił się ów obrazek (być może w informacji prasowej), więc nie możemy potwierdzić, że jest to pewna wiadomość. Serwis GameStar można jednak uznać za całkiem wiarygodne źródło, gdzie raczej nie ma miejsca na fałszywe doniesienia.

Ten screen miał zostać podpisany przez firmę Blizzard nazwą „Xbox 360” - Diablo III zmierza także na Xboksa 360? - wiadomość - 2013-03-28
Ten screen miał zostać podpisany przez firmę Blizzard nazwą „Xbox 360”

Firma Blizzard do tej pory nie skomentowała powyższych doniesień. Jeśli jednak screen rzeczywiście został podpisany przez twórców nazwą konsoli Microsoftu, to raczej trudno tutaj mówić o jakiejś pomyłce. Zapowiedź Diablo III na Xboksa 360 nie byłaby żadnym zaskoczeniem – od dawna panuje powszechna opinia wśród deweloperów, że przenoszenie gier z PC na Xboksa 360 nie jest trudne. Skoro uda się stworzyć wersję na PlayStation 3, to coś dla siebie powinni dostać również posiadacze konkurencyjnej konsoli. Tym bardziej, że kilka dni temu Julia Humphreys (starsza producentka gry) powiedziała, że edycje na PlayStation 3 i PlayStation 4 nie są ekskluzywne.

Diablo III to kolejna odsłona niezwykle popularnego cyklu hack’n’slash, która w maju ubiegłego roku zadebiutowała na PC. Od dłuższego czasu spekulowało się o wersjach konsolowych, ale dopiero w lutym firma Blizzard zapowiedziała, że jej dzieło trafi także na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Ostatnio mogliśmy nawet podziwiać pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki na konsoli.