Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2013, 09:04

autor: Góral

Diablo III na pierwszym, konsolowym gameplayu

Firma Blizzard Entertainment, na imprezie PAX 2013, zaprezentowała pierwsze nagranie wideo, pochodzące z edycji Diablo III na konsolę PlayStation 3. Niestety nie ujawniono daty premiery.

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało edycje gry Diablo III na konsole PlayStation 3 i 4, podczas ujawnienia nowej maszyny firmy Sony miesiąc temu. Jednak dopiero teraz możemy przyjrzeć się bliżej tej produkcji, gdyż udostępniono nagranie wideo z fragmentami rozgrywki.

Na powyższym materiale możemy zaobserwować zrządzanie ekwipunkiem, przystosowane do możliwości pada. Nie wymyślono koła od nowa, lecz skorzystano ze zwykłego okręgu opcji, który powinien być znajomym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników konsol. O samej rozgrywce ciężko powiedzieć cokolwiek, gdyż nagranie składa się z wielu, krótkich ujęć, ale wydaje się, że nie będzie się zbytnio różnić od PC-towego pierwowzoru.

Wideo zostało stworzone na podstawie wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3. Przy okazji warto przypomnieć, że edycje na sprzęt japońskiej korporacji prawdopodobnie nie będą wymagały stałego połączenia z Internetem i umożliwią lokalną kooperację w trybie offline. Blizzard nie udostępni także opcji rozgrywania wspólnych sesji z użytkownikami PC-tów.

Dodatkowo, w rozmowie z serwisem Penny Arcade, starsza producentka gry – Julia Humphreys – wyjawiła, że edycje na PS3 i 4 nie są tak naprawdę ekskluzywne, jednak w chwili obecnej firma nie powie nic więcej na ten temat. Można podejrzewać, że nowy Xbox także dostanie ten tytuł, ale na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Diablo III ukaże się na konsolach PlayStation 3, 4 i... - Diablo III na pierwszym, konsolowym gameplayu - wiadomość - 2013-03-23
Diablo III ukaże się na konsolach PlayStation 3, 4 i...

Diablo III ukazało się na komputerach PC 15 maja zeszłego roku. Gra, pomimo licznych problemów z serwerami, spotkała się z niesamowicie ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen wynoszącą 88 punktów na serwisie Metacritic. W 2012 roku sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy.