Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 11:46

autor: luckie

W Diablo III na PlayStation 3 i PlayStation 4 zagramy offline?

Możliwe, że w wersji na PlayStation 3 i PlayStation 4 w Diablo III będzie się dało grać bez stałego dostępu do Internetu. Taka sugestia padła w wywiadzie udzielonym dla serwisu GameTrailers. Ponadto studio Blizzard wyklucza możliwość kooperacji pomiędzy graczami pecetowymi a konsolowcami.

Czyżby Blizzard chciał oszczędzić konsolowcom płaczu i zgrzytania zębami - W Diablo III na PlayStation 3 i PlayStation 4 zagramy offline? - wiadomość - 2013-02-26
Czyżby Blizzard chciał oszczędzić konsolowcom płaczu i zgrzytania zębami

Wygląda na to, że Diablo III w wersji na PlayStation 3 i PlayStation 4 pozbawione będzie konieczności stałego połączenia z Internetem. W wywiadzie udzielonym dla serwisu GameTrailers, przedstawiciel firmy Sony, John Hight, wspomniał o rozgrywce kooperacyjnej przy jednym ekranie, po czym zaczął mówić o zabawie offline. Niestety zanim zdążył dodać coś więcej, przerwał mu Geoff z GameTrailers.

Na jednym ekranie będą mogły grać cztery osoby, bez podzielonego ekranu – po prostu oddalimy kamerę. Albo, jak jesteście offline…

Co prawda nie zostało jednoznacznie powiedziane, że na konsolach Sony faktycznie będzie się dało pograć w Diablo III bez dostępu do sieci, ale z drugiej strony, trudno sobie wyobrazić, by Hight chciał powiedzieć „Albo, jak jesteście offline, możecie poczytać instrukcję.” Najwyraźniej zabawa będzie możliwa nawet po utracie połączenia z Internetem, ale nie wiadomo do końca, jak miałoby to wyglądać.

W tym samym wywiadzie poczyniono wzmiankę dotyczącą sterowania przystosowanego pod DualShocki. Rzecz jasna, konsolowcy będą mogli poruszać się za pomocą gałki analogowej, bez konieczności ciągłego klikania. Pojawi się również system uników, pozwalający szybko uskoczyć przed np. nadlatującą kulą ognia.

Nowa wersja to także nowy interfejs i sterowanie - W Diablo III na PlayStation 3 i PlayStation 4 zagramy offline? - wiadomość - 2013-02-26
Nowa wersja to także nowy interfejs i sterowanie

Przy okazji studio Blizzard Entertainment, zapytane przez forumowiczów, wyznało, że nie planuje umieścić w grze możliwości wspólnej zabawy dla pecetowców i konsolowców ani w żaden inny sposób połączyć PlayStation Network z Battle.netem (nie będzie opcji importowania postaci z jednej usługi na drugą). Wspomniano również, że nie przewiduje się wsparcia dla kontrolerów z innych platform – to znaczy, że w wersję na PC nie pogramy na padzie, a na konsoli nie użyjemy klawiatury i myszy.

Pierwszy pokaz grywalnej wersji Diablo III na PS3 odbędzie się za miesiąc, na festiwalu PAX East (22-24 marca). Na razie nie znamy daty wydania gry na konsolach Sony, ale edycja na PS3 z pewnością ukaże się jako pierwsza z dwóch. Konsolowe Diablo III będze uzupełnione o wszystkie dotychczasowe aktualizacje, w tym patch 1.0.7.